REKLAMA
REKLAMA

GMINA SANOK. Komora rozgorzeniowa, samochód i quad dla strażaków! (VIDEO)

GMINA SANOK. Komora rozgorzeniowa, samochód i quad dla strażaków! (VIDEO)

GMINA SANOK / PODKARPACIE. Średni samochód ratowniczo-gaśniczy, quad, komora rozgorzeniowa, a także symulator palącego się samochodu elektrycznego oraz cyfrowe radiotelefony i komplety ubrań specjalnych trafią do strażaków OSP z terenu gminy Sanok w ramach międzynarodowego projektu realizowanego przez urząd gminy wspólnie ze słowackim partnerem, czyli miejscowością Sačurov. W Sali Bankietowej Hotelu WIKI w Sanoku odbyła się konferencja otwierająca projekt. Zapraszamy do obejrzenia NASZEJ RELACJI VIDEO.

Nazwa projektu gminy Sanok i Saczurova to: „Gaszą i Ratują – poprawa zdolności reagowania straży pożarnych z gminy Sanok i Sacurova na zagrożenia powodowane zmianami klimatu”. Podczas konferencji, prelegenci poruszyli szereg istotnych kwestii, w tym organizacji ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu sanockiego, ochrony przeciwpożarowej obiektów drewnianej architektury na przykładzie sanockiego Skansenu oraz ratownictwa medycznego w działalności Straży Pożarnych. Uczestnicy poznali również odpowiedź na pytanie o sposób radzenia sobie z pożarami instalacji fotowoltaicznych czy nowoczesnych samochodów.

Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach Programu INTERREG Polska-Słowacja 2021-2027, a jego całkowita wartość wynosi 890 tys. euro, czyli około 3,5 mln złotych.

WIĘCEJ W NASZEJ RELACJI VIDEO.

grafika poglądowa

28-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)