REKLAMA
REKLAMA

GRANICA PAŃSTWA: Fałszywe stemple na przejściach granicznych

GRANICA PAŃSTWA/PODKARPACIE. W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 50 nieprawdziwych odbitek stempli kontroli granicznej. Ostatnie tego typu fałszerstwa odnotowano na przejściach granicznych w Korczowej i Medyce.

Kolejne fałszywe stemple wykryli funkcjonariusze SG z przejścia granicznego w Medyce. Dziś (5 kwietnia) w trakcie odprawy granicznej fałszywym dokumentem posłużyła się 19-letnia obywatelka Ukrainy. W jej paszporcie mundurowi ujawnili dwa podrobione odciski stempli słowackiej kontroli granicznej. Kobieta została przesłuchana w charakterze podejrzanego, a paszport zatrzymano jako dowód. Po sporządzeniu aktu oskarżenia sprawa finalnie trafi do sądu.

Podobne fałszerstwo miało miejsce na przejściu granicznym w Korczowej. Tam kilka dni wcześniej ujawniono 2 fałszywe odbitki litewskiej kontroli granicznej. Fałszywki znajdowały się w paszporcie 31-letniej Ukrainki, która chciała wyjechać z Polski. Kobieta przyznała się do zarzutu posłużenia się fałszywym dokumentem i dobrowolnie poddała się karze czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na jeden rok.

 

BiOSG

06-04-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)