REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja murem za polskimi rolnikami! (VIDEO)

TVPOLSKA.PL: Wczoraj, podczas konferencji prasowej Konfederacji, wyraźnie podkreślono solidarność i poparcie dla polskich rolników, którzy zdecydowali się protestować przeciwko nieuczciwej konkurencji oraz niekorzystnym warunkom dla rodzimego rolnictwa.

Michał Urbaniak, dyrektor Biura Prasowego Konfederacji, zaznaczył: „Strajk rolników ma bardzo konkretne postulaty dotyczące zatrzymania niekontrolowanego importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz ustanowienia ceł kontyngentowych w wymianie handlowej pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą.”

Poseł Krzysztof Mulawa, członek komisji rolnictwa, zwrócił uwagę na dysproporcje w możliwościach pomiędzy polskimi rolnikami a ich konkurentami spoza UE, szczególnie z Ukrainy. „Polscy rolnicy nie są w stanie skutecznie konkurować z zagranicznymi holdingami i kapitałem prosperującym na Ukrainie. Wprowadzane ograniczenia produkcji stawiają naszych rolników w niekorzystnej sytuacji, a biurokracja z ekoschematami niesie ze sobą ogromne kary.”

Grzegorz Płaczek, poseł na Sejm z ramienia Konfederacji, zaznaczył, że brak szacunku dla polskich rolników stanowi hańbę dla państwa. „Polski rolnik musi błagać o możliwość pracy, co jest niedopuszczalne. Konfederacja stoi u boku polskich rolników w ich walce o godne warunki i bezpieczeństwo żywnościowe Polski.”

Konfederacja wzywa rząd do natychmiastowego podjęcia działań na rzecz wsparcia rodzimego rolnictwa i zapewnienia uczciwej konkurencji na rynku. W duchu solidarności, poseł Krzysztof Mulawa wyrusza na spotkanie z protestującymi rolnikami, aby przekazać im wsparcie i solidarność Konfederacji.

Biuro Prasowe Konfederacji 

10-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Konfederacja !?2024-02-10 14:24:56
0 0
Konfederacja przyszła po rozum po północy potrzeba jest z rana wstawać ( Rańsze wstawaj ) skazywał Lemieszew i Władimir Władimirowicz Ogórcow.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)