Mistrzostwa leśników w wędkarstwie. 126 kg wyłowionych ryb (ZDJĘCIA)

RZEPEDŹ / PODKARPACIE. W sobotę 25 maja na terenie stawów „Luktyk” w Rzepedzi odbyły się XIV Mistrzostwa Pracowników RDLP w Krośnie w Wędkarstwie Spławikowo – Gruntowym, zorganizowane przez Nadleśnictwo Lutowiska. W rywalizacji wzięło udział łącznie 56 zawodników z 17 jednostek w tym 14 trzyosobowych drużyn. Doping zapewniała grupa kibiców również biorąca udział w wydarzeniu.

Po krótkiej odprawie, zaznajamiającej zawodników i zasadach rywalizacji, o godzinie 8:30 sędzia nadał sygnał rozpoczęcia nęcenia i połowu. Zaledwie kilka minut później zawodnicy zdejmowali z haczyków pierwsze złowione ryby. Ważeniem i pomiarem ryb zajęła się sześcioosobowa komisja sędziowska, która dokonała dwóch pomiarów: pierwsze o godzinie 10:30 oraz drugie o 12:30, które poprzedzone zostało sygnałem zakończenia połowów. Po dokonaniu pomiarów przez komisję wszystkie ryby zostały wypuszczone do wody.

W wyniku czterogodzinnych zmagań złowiono łącznie ponad 126 kg ryb, głównie karpi i karasi oraz trzy jesiotry, które po szybkim pomiarze zostały błyskawicznie wypuszczone. Złowiono również kilka węgorzy oraz sandacza, które jednak nie były brane pod uwagę w klasyfikacji.

Po zliczeniu wyników odbyło się ich uroczyste ogłoszenie oraz wręczenie nagród oraz dekoracja zwycięzców. Niekwestionowanym królem połowów okazał się Jarosław Chyżyński z Nadleśnictwa Lutowiska, do którego powędrowała statuetka za największą liczbę złowionych ryb, która wynosiła 22 sztuki, oraz ich największą masę, wynoszącą łącznie 19,7 kg.

Najcięższą rybą pochwalić mógł się Łukasz Miara z Nadleśnictwa Jarosław, któremu udało się wyciągnąć rybę o masie 2,4 kg. Najdłuższym okazem okazał się jesiotr o długości 73 cm wyłowiony przez Sławomira Rachwała z Nadleśnictwa Strzyżów.

W kategorii drużynowej najlepsza okazała się drużyna z Nadleśnictwa Lutowiska, na której koncie zapisane zostały 32 ryby o łącznej masie 29,48 kg. Nagrodę główną ufundował Dyrektor RDLP W Krośnie, zaś w jego imieniu wręczył ją Paweł Biernacki, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych.

Wśród pań najlepsza okazała się Natalia Margas z Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Drugie miejsce, zajęła Bogusława Ciosek z Nadleśnictwa Kolbuszowa.

Po rozdaniu nagród odbyło się tradycyjne losowanie gospodarza kolejnych zawodów, którym zostało Nadleśnictwo Leżajsk.

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie dziękujemy za obecność oraz życzmy dalszych udanych połowów!