REKLAMA
REKLAMA

Nabór do Straży Granicznej (FOTO)

Po raz pierwszy w tym roku w dniach 6 i 7 lutego odbył się drugi etap postępowania kwalifikacyjnego do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. O służbę w Straży Granicznej zawalczyło 59 osób.

Egzaminy odbyły się w komendzie Bieszczadzkiego Oddziału SG. Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna, a w jej składzie znaleźli się funkcjonariusze oddziału i przedstawiciele Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej. Oceniano poziom znajomości języka obcego, wiedzy ogólnej oraz sprawności fizycznej. Na zakończenie przyszli adepci mogli zaprezentować swoje mocne strony podczas rozmowy z komisją.

Kandydaci, którzy otrzymali wymaganą ilość punktów, przeszli pozytywnie badanie psychofizjologiczne (wariograf) oraz uzyskają pozytywne orzeczenie komisji lekarskiej, założą mundur Straży Granicznej. Jednak zanim rozpoczną służbę w podkarpackich placówkach SG, czeka ich kurs podstawowy i podoficerski w jednym z ośrodków szkoleń Straży Granicznej.

BiOSG

08-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)