Natalia Giba z Zagórza zdobyła brązowy medal na Krokwi w Zakopanem! (ZDJĘCIA)

ZAKOPANE / PODKARPACIE. Reprezentująca ZKN Sokół Zagórz Natalia Giba zdobyła brązowy medal podczas ORLEN Szukamy Następców Mistrza Kids! 10-latka oddała dwa równe skoki, co pozwoliło uzyskać łączną notę 188,5 pkt i uplasować się na podium. Gratulujemy!

2. edycji ORLEN Cup Kids! odbyła się na najmniejszych obiektach kompleksu Średnia Krokiew (HS25 i HS40) i trasie biegowej COS OPO Zakopane. Najmłodsi startowali w czterech kategoriach w ramach dwóch dyscyplin: skoków narciarskich oraz kombinacji norweskiej.

Klub ZKN Sokół Zagórz miał dwójkę swoich reprezentantów: Natalię Gibę oraz Juliana Wojtasa.

Dziewczynka Młodsza (HS25):

1. Joanna Gruszka (AZS Zakopane) – 226,4 pkt (23/23,5 m)
2. Maja Ścisłowicz (LKS Klimczok Bystra) – 204,5 pkt (22/21,5 m)
3. Natalia Giba (ZKN Sokół Zagórz) – 188,5 pkt (20/21 m)

W kategorii „chłopiec”, Julian Wojtas zajął 29. miejsce.

Z kolei na trasach biegowych Natalia była 10., a Julian 25.

Tytularnym Sponsorem Programu ORLEN Szukamy Następców Mistrza jest ORLEN S.A., natomiast organizatorem zawodów ORLEN Cup jest Polski Związek Narciarski.

Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej – „ORLEN Szukamy Następców Mistrza” to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. ORLEN S.A. już od 20 lat wspiera najzdolniejszych młodych skoczków narciarskich oraz dwuboistów, jest fundatorem sprzętu sportowego dla klubów – prowadzących młodzieżowe sekcje skoków narciarskich i kombinacji norweskiej oraz nagród finansowych dla najlepszych młodych narciarzy, którzy zwyciężyli w klasyfikacji generalnej całego turnieju.

źródło: Red., materiały nadesłane