REKLAMA
REKLAMA

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

SANOK / PODKARPACIE. Wzorowa i zdecydowana postawa świadka przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy. 37-latek kierujący oplem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godz. 10, dyżurny sanockiej jednostki został poinformowany o kierującym, który może być nietrzeźwy.

Z relacji świadka wynikało, że na ul. Kochanowskiego w Sanoku, na parking przy sklepie, przyjechał prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący oplem. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję. Mężczyzna nadal przebywał w pojeździe. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec powiatu sanockiego.

Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie w policyjnej bazie dodatkowo potwierdziło, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 37-latek został zatrzymany. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że pijany kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg. Reagujmy, zawsze gdy mamy podejrzenie kierowania po alkoholu. Przekazana policji informacja może uratować czyjeś życie.

źródło: KPP Sanok

 

09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)