PIŁKA NOŻNA: Pewne zwycięstwo Ekoballu Stali Sanok. Rezerwy Resovii pokonane (ZDJĘCIA)

PIŁKA NOŻNA. Ekoball Stal Sanok zdobywa komplet punktów na Wierchach! W pierwszym domowym meczu tej rundy, sanoczanie mierzyli się z rezerwami Resovii Rzeszów. „Żółto-niebiescy” pewnie pokonali rywali 3:0. Do siatki Resovii trafiał Miłosz Gierczak (dwukrotnie) oraz Dawid Czyrny.

Sobotni mecz od początku układał się po myśli sanoczan. Już w 5 minucie spotkania sytuację „sam na sam” z bramkarzem wykorzystał Miłosz Gierczak. Po 30 minutach gry było już 2:0. Dośrodkowanie Mikołaja Gawlewicza wykorzystał Dawid Czyrny, który głową skierował piłkę do siatki rywali. W drugiej odsłonie spotkania, sanoczanie kontrowali przebieg meczu. W końcówce Miłosz Gierczak ustrzelił dublet, ustalając wynik na 3:0. W meczu zadebiutowało dwóch juniorów Ekoballu Stali Sanok: Jakub Nowak i Krystian Jajko

Mieliśmy założenie, żeby ruszyć wysoko na rywali i to przyniosło efekt w postaci strzelonej już na początku meczu bramki. Później dołożyliśmy jeszcze jedną bramkę i to na pewno ułatwiło nam grę, gdyż to przeciwnik musiał gonić wynik. Wyszliśmy na drugą połowę utrzymując wynik. W końcówce dołożyliśmy jeszcze jedną bramkę. Udało mi się strzelić dwie bramki, dzięki pracy zespołu. Dziękujemy dziś za doping kibicom. Mam nadzieję, że w następnych meczach też będziemy punktować. Chcemy zapewnić sobie jak najwyższe miejsce w tabeli. Nie ukrywam, że po pierwszej rundzie nie jesteśmy zadowoleni z wyniku punktowego. Staramy się ciężko pracować, by piąć się coraz wyżej w tabeli – powiedział po meczu Miłosz Gierczak, autor dwóch bramek.

W następnej kolejce, sanoczanie zagrają z Błękitnymi Ropczyce. Mecz odbędzie się w sobotę, 23 marca w Ropczycach.

Ekoball Stal Sanok – Resovia II Rzeszów 3:0 (2:0)
Miłosz Gierczak 5′, 80′, Dawid Czyrny 26′

Ekoball Stal Sanok: Półkoszek – Gawlewicz (90′ Nowak), Kloc, Sobol, Sz. Słysz – Sumara (75′ Nowosielski) Tabisz (90′ Jajko), K. Słysz, Gierczak – Maślany (80′ Niemczyk), Czyrny (84′ Kogut)

W pozostałych meczach 19. kolejki IV ligi podkarpackiej padły następujące wyniki:
Korona Rzeszów – Polonia Przemyśl 0:3
Wisłok Wiśniowa – Sokół Kolbuszowa Dolna 1:2
Stal Łańcut – Błękitni Ropczyce 2:0
Lechia Sędziszów Małopolski – Legion Pilzno 2:3
JKS Jarosław – Igloopol Dębica 0:2
Pogoń-Sokół Lubaczów – Izolator Boguchwała 0:0

Dziś zostaną rozegrane dwa mecze. Stal II Rzeszów zmierzy się z Głogovią Głogów Małopolski, zaś Sokół Kamień podejmować będzie Cosmos Nowotaniec