REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE. Zabójstwo teściowej. Prokurator orzekł o winie. Sprawca był poczytalny

PRZEMYŚL. Prokurator Jacek Staszczak z Prokuratury Okręgowej w Przemyślu zakończył aktem oskarżenia śledztwo dotyczące zabójstwa Krystyny G. w Moszczanicy, w powiecie Lubaczowskim.

Do tragicznego zdarzenia doszło w dniu 17 czerwca ubiegłego roku w domu jednorodzinnym, w którym zamieszkiwali wspólnie Józef B. wraz z małżonką oraz jej matką – nieżyjącą Krystyną G. Rodzina ta pozostawała w wieloletnim konflikcie, w związku z którym w gospodarstwie stron miały miejsce interwencje policji oraz prowadzone były procedury niebieskiej karty. W ramach tej procedury podejmowane były działania służb w kierunku wyciszenia konfliktu. Jednak nie przynosiły one rezultatu. 16 czerwca 2023 roku, po jednej z takich nieudanych prób pogodzenia stron małżeństwo wyjechało do Rzeszowa aby tam zamieszkać. Tego dnia Józef B. przyjechał z powrotem do gospodarstwa aby coś załatwić i został tam na noc. Nazajutrz pomiędzy teściową a Józefem B. wywiązał się konflikt słowny. W konsekwencji Józef B. zadał kobiecie szereg ciosów, w tym nożem. Liczne Rany kłute i cięte głowy, kończyn i torsu u Krystyny G. okazały się śmiertelne. Członkowie przybyłej na miejsce karetki pogotowia stwierdzili jej zgon, zaś Józef B. został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji.

Podczas przesłuchania w Prokuraturze Józef B. nie przyznał się do zarzucanego mu zabójstwa.

W toku śledztwa przesłuchiwano świadków, gromadzono inne dowody uzyskano szereg opinii biegłych, w tym opinię biegłego patomorfologa z sekcji zwłok obejmującą opis ujawnionych na ciele Krystyny G. obrażeń, mechanizm ich powstania oraz przyczynę zgonu. Przez cały okres śledztwa wobec Józefa B. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego. Był on także poddany obserwacji psychiatrycznej. W jej wyniku biegli stwierdzili m.in. że Józef B. był poczytalny w chwili dokonania czynu.

Józefowi B. prokurator w akcie oskarżenia zarzucił czyn umyślnego zabójstwa opisany w art. 148 paragraf 1 kodeksu karnego. Za ten czyn grozi oskarżonemu najwyższa kara przewidziana w polskim kodeksie karnym – kara dożywotnego pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznawana przed Sądem Okręgowym w Przemyślu.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Przemyślu 

zdj. pixabay.com

09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

zamieszkiwali wspólnie Józef B. wraz z małżonką oraz jej matką – nieżyjącą Krystyną G2024-07-09 19:26:07
0 0
Chyba żyjącą, albo należy podać jak długo nie żyła gdy razem zamieszkiwali.
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)