REKLAMA
REKLAMA

Protest rolników. Utrudnienia na krajowej 84 w powiecie leskim!

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Dzisiaj na odcinku drogi krajowej nr 84 przewidywane są utrudnienia w ruchu. Mają one związek z planowanym protestem rolników. Utrudnień należy się spodziewać w godzinach przedpołudniowych na trasie Postołów- Glinne.

Planowany protest ma się rozpocząć około godziny 10.30. Rolnicy będą się przemieszczać swoimi pojazdami drogą krajową nr 84, na trasie Postołów-Glinne.

W związku z planowanym protestem apelujemy o ostrożność i ewentualny wybór alternatywnych tras przejazdu.

Postulaty rolników

– Wszyscy rolnicy zgadzają się co do trzech głównych postulatów, które były prezentowane podczas rozmów – mówi prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktor Szmulewicz. – Rolnicy nie zgadzają się na wdrażanie Zielonego Ładu oraz na import produktów rolnych z Ukrainy i domagają się wsparcia hodowli zwierząt.

Planowany na najbliższy piątek protest jest po to, aby konsumenci dowiedzieli się, z jakimi problemami borykają się rolnicy. Jest to protest także w ich obronie, w obronie zdrowej, polskiej żywności.

Rozmówcy zwracali ponadto uwagę na brak opłacalności we wszystkich sektorach produkcji rolnej. Wśród kolejnych postulatów przedstawicieli rolniczego samorządu znalazły się: przyspieszenie wypłat dopłat bezpośrednich i pomocy suszowej oraz uproszczenie mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej. Przedstawiciele samorządu podkreślali przy tym, że u progu wiosennych prac polowych rolnicy nie mają wystarczających dochodów, aby zakupić niezbędne środki do produkcji.

KPP Lesko / gov.pl

09-02-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)