REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Kiedy zostaną posprzątane ścieżki rowerowe? (FOTO)

SANOK / PODKARPACIE. Do naszej redakcji zgłosił się Internauta. – Ścieżka rowerowa na Dąbrówce cała w piasku – podkreślił na wstępie. Ścieżka leży w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich. Tam też udaliśmy się z pytaniem o wiosenne sprzątnie dróg.

– Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie zapiaszczonej ścieżki rowerowej. Wygląda na to, że nikomu nie zależy na bezpieczeństwie rowerzystów. Poza tym piach dostaje się w napęd roweru – zaznacza nasz Czytelnik.

W odpowiedzi na wystosowane zapytanie otrzymaliśmy informację, że usługi oczyszczania elementów pasa drogowego, w tym ścieżek rowerowych, zlecane są podmiotom zewnętrznym w ramach umowy na kompleksowe utrzymanie dróg.

– Z uwagi na wniesienie odwołania przez jednego z oferentów od wyników przetargu na „Kompleksowe letnie utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa podkarpackiego – RDW Rymanów”, prace porządkowe rozpoczną się z opóźnieniem. Procedura odwoławcza może potrwać około miesiąca – przekazuje Joanna Szarata, Specjalista ds. Informacji Publicznej w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich.

Biorąc powyższe pod uwagę, sprzątanie rozpocznie się w czerwcu, po zakończeniu procedury odwoławczej i wyłonieniu docelowego wykonawcy.

Czy nie można było ogłosić przetargu wcześniej? – Przetarg został ogłoszony z wyprzedzeniem. Czas postępowania wydłużył się ze względu na złożony charakter i liczne pytania wykonawców – podkreśla nasza rozmówczyni. 

Do zadań realizowanych w ramach umowy należy: koszenie traw, remont oznakowania i elementów bezpieczeństwa ruchu czy roboty remontowe na mostach.

– Posprzątanie obustronnych ciągów pieszo-rowerowych na ul. Krakowskiej w Sanoku o długości około 3,5 km jest jednym z zadań cząstkowych, ponieważ wymaga użycia sprzętu mechanicznego.

fot. nadesłane

04-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

Jaki jest koszt utrzymania drogi kwota2024-05-04 08:47:58
3 0
I na czym polega owo utrzymanie?
Odpowiedz
Utrzymanie dróg utrzymaniem stanowisk2024-05-06 07:52:30
1 0
Jakiś bardzo bystry zauważa piach na co wcześniej liczyli urzędnicy. Bystry zgłasza piach pozornie zaskoczonym urzędnikom, którzy teraz będą mogli wykazać swoją przydatność rozpoczynając dowolny zestaw procedur na których z radością się podpiszą. Piach cierpliwie oczekujący na moc urzędową zaczeka na fotografa urzędowego lub pożytecznego fotografa, który zrobi zdjęcia jak było przed i jak jest po interwencji z inicjatywy. Materiał dokumentacji zostanie ukazany jako wspaniała działalność społeczna przyszłego radnego a nawet burmistrza. Piach rozdmuchają oczywiście pożyteczne media lub finalnie wiatr.
Brudne miasto!!!2024-05-04 21:50:20
1 0
Całe miasto jest brudne!!!
Odpowiedz
Brak logicznego myślenia 2024-05-05 14:22:11
1 0
Sprzątanie piachu z jezdni i chodników po zimie powinno odbywać się w ramach utrzymania zimowego, a nie letniego. Gdyby tak zrobiono, problem by nie istniał.
Odpowiedz
erico2024-05-08 07:40:42
1 0
Ja tu widzę pole do popisu dla osadzonych którzy zaniedługo zawitają w Sanockim więzieniu :)
Odpowiedz
100% racji2024-05-11 19:36:34
0 0
masz erico. Wjeżdża taki turysta do grajdołka Sanoka - i co widzi? Syf, kiła i mogiła - a dojazd do Sp4 nie lepszy - szkoła tu jest, filia przedszkola tu jest, żłobek na czas trwania remontu żłobka też tu się znajduje, brakuje jeszcze uczelni dla emerytów - a pseudo droga dojazdowa do kuchni szkoły trawą sobie zarasta. Obok paczkomatu - kawałek chodnika należący do miasta - od lat nikt tego nie ogarnia. Tona liści, tona pestek z niewyciętych drzew - o których wspominał jeszcze radny Ryniak - mówił wtedy że są do wycięcia - i co? I tak na każdym kroku. Syf, kiła i mogiła - rozwój faktycznie ale wsteczny. Teraz tylko nowe zarobki dla radnych - które trzeba uchwalić i przegłosować - a piach wyeksportować na pustynię. Z taką polityką jaka jest obecnie prowadzona to gwarantuję - miesiąc lub góra dwa i piachu na Saharze zabraknie!
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)