REKLAMA
REKLAMA

Męski Różaniec. Wyznanie wiary i jedność mężczyzn (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sanoku, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, odbywa się Męski Różaniec – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. To wyjątkowe wydarzenie charakteryzuje się tym, że biorą w nim udział tylko mężczyźni, którzy publicznie na ulicach miasta odmawiają modlitwę różańcową. Inicjatywa ta jest obecna w całej Polsce, a na Podkarpaciu organizowane są podobne nabożeństwa w miastach takich jak Rzeszów, Przemyśl, Dębica, Krosno czy Stara Wieś.

Męski Różaniec w Sanoku rozpoczyna się tradycyjnie od Mszy świętej w kościele Farnym pw. Przemienienia Pańskiego o godzinie 7:30. Po Eucharystii następuje piętnastominutowe rozważanie, a następnie ulicami miasta przemieszcza się procesja różańcowa. To piękna inicjatywa, która łączy ludzi w modlitwie i wspólnym wyrażaniu wiary. Uczestnicy nabożeństwa podkreślają, że Męski Różaniec ma wielką moc – jest pomocą i ratunkiem w trudnych sprawach, zarówno dla małżonków, dzieci, wnuków, jak i dla bliskich, przyjaciół, Ojczyzny i Kościoła.

Warto docenić tę inicjatywę, która stanowi świadectwo wiary i jedności mężczyzn w duchu religijnym. Męski Różaniec to piękny gest oddania czci Matce Bożej i wyraz wdzięczności za Jej opiekę. 6 lipca 2024 roku miało miejsce kolejne nabożeństwo. Zapraszamy do obejrzenia video i galerii zdjęć.

 

 

 

06-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)