REKLAMA
REKLAMA

SŁAWOMIR MIKLICZ: Tak może wyglądać sanocki Rynek! (WIZUALIZACJA VIDEO)

SŁAWOMIR MIKLICZ: Tak może wyglądać sanocki Rynek! (WIZUALIZACJA VIDEO)

SANOK / PODKARPACIE. Podczas konwencji wyborczej Demokratów Ziemi Sanockiej Sławomir Miklicz przedstawił wizualizacje sanockiej przestrzeni miejskiej. Tym samym rozpoczynając dyskusję na temat zagospodarowania miejskiej przestrzeni.

Foto: archiwum prywatne – Facebook

Proszę potraktować te wizualizacje jako szkice, punkt wyjścia do dyskusji. Chcemy pokazać mieszkańcom, że niewielkim kosztem można stworzyć miejską przestrzeń bardziej przyjazną dla mieszkańców. Kreatywne myślenie o Sanoku, bez kompleksów, to cel, który nam przyświeca. Nie jest to program wyborczy, ale początek dyskusji o nowym spojrzeniu na naszą sanocką przestrzeń – powiedział Sławomir Miklicz, kandydat na burmistrza Sanoka.

Autorem wizualizacji przy inspiracji Sebastiana Niżnika i Sławomira Miklicza jest Andrzej Bruno Kutiak – sanoczanin.

Miłego oglądania – zaprasza Sławomir Miklicz.

screen z wizualizacji

Sfinansowano ze środków KWW Demokraci Ziemi Sanockiej

materiały nadesłane

20-03-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)

5xNIE2024-03-20 15:30:45
1 3
bruk gdzie jeżdżą auta?! absolutnie nie, wszystkie plomby mi z zebów wypadną a w moim passacie się śrubki od wibracji poodkręcajo
Odpowiedz
Miklicz Niżnik i Kutiak co wy spożywacie robiąc te filmiki?2024-03-31 12:57:20
0 0
czas zejść na ziemię, przestać grać w gry komputerowe. Władcy pierścieni też już nie oglądajcie. Hala targowa za miliony wypełniona pomidorami i kapustą?! Most Białogórski to chyba z cegieł po Wójtowstwie bo zaorane tam równo. To nigdy się nie zwróci, czyli jest gwarantem zadłużania miasta w BANK PKO SA wyeksponowanym w filmie. Kogo tam macie w zarządzie banku? Stanowicie Tercet utopijny miasta Sanoka i to jest kabaret, KABARET nie samorząd, SPRZEDAWCA nie burmistrz.
Brak pomysłu na Sanok2024-03-20 15:42:43
2 4
Wydaliśmy dużo pieniędzy na to co już jest teraz pomysł aby rozwalać i drzewek pozasadzać fajnie. Ludzie potrzebują parkingów bo lubią pod same drzwi podjechać samochodem. Ale to też nic bo straszą że Ukraina upada i za chwilę wojna i to wszystko co tak chcecie zrobić upiększyć, pare pocisków za pareset tysięcy euro wysadzi i zdymem odejdzie. Więc jakie pomysły na Sanok bo blisko granicy jakie schrony gdzie się schować, jak szkoły zabezpieczyć mają nasze dzieci chyba to jest ważne. A nie kwiatki i drzewka. Jak poprawić Infrastrukturę i tereny inwestycyjne bo tylko Autosan w zbrojeniówce działa.
Odpowiedz
Sanok2024-03-20 16:04:40
4 2
Cudownie by wyglądał Sanok z taką zielenią oby się udało trzymamy kciuki!!!
Odpowiedz
Kabaret ciąg dalszy...2024-03-20 16:56:23
3 2
Ile razy ludzie będą za to płacić??? CHORE...
Odpowiedz
to nie kabaret2024-03-21 23:10:22
0 1
ludzie pokroju tego kandydata są tak odrealnieni że trawa im rośnie zamiast neuronów
Czego Miklicz nie wymyśli.2024-03-20 17:25:44
1 3
Rynek zapachniał perfumami !. Miklicz ma temat do dyskusji a gdzie ławeczka Trzaskowskiego i 20 gr. dla biednej. Takie drzewa mu w mózgu wyrosły będzie pisał poezje ryżego jak potrafi. Łukacijewska przyjedzie na rynek z komentarzem wyborczym w różowym świetle przedstawi zwolenników PO KO Niżnika , Osikę i przy kawie psikę.
Odpowiedz
Co ty gadasz2024-03-20 23:42:43
1 0
no tak, lepsze sa te pisowskie lawki - te ktore deszcz zmyl, ale za to zardzewialy xD
WDR2024-03-20 18:37:39
2 3
Nie no błagam !!! Tylko nie wirtualne wizje rodem z gier komputerowych ! Dosadzić kilka dodatkowych drzewek to jeszcze nie kłopot. Da się zrobić. To wielkie drzewo przed UM to chyba za jakieś min. 50 lat się ziści. Pan Sławek chyba już nie dożyje. I wtedy będzie problem co z tym zrobić, bo: zacienia, stwarza zagrożenie a tak w ogóle to masę sprzątania liści - więc trzeba ściąć. Znamy to przecież. Ale te szalone wizualizacje architektoniczne to nie wiem do czego mają służyć. Chyba do stworzenia gry komputerowej z dziewiętnastowieczną wizją Sanoka - epoki węgla i stali :). Może to jest pomysł dla branży kreatywnej gier komputerowych i artystów. Ludzie, nie idźcie tą drogą jak mawiał klasyk ! W mieście jest co najmniej kilka innych poważnych tematów którymi należy się pilnie zająć. A takie luźne dyskusje pozostawić na lepsze czasy. Rynek, deptak, plac Św Michała, pl. Harcerski nie są może wybitnie piękne, ale stosunkowo nie tak dawno zostały na to wydane określone pieniądze, w tym projekt i na razie wydaje się,że tego tematu zastępczego nie ma co ruszać. A nie znowu jęczenie i debata na temat nowych kwadratowych drzew itp.
Odpowiedz
Ale wiesz2024-03-20 23:43:50
0 2
Ale wiesz ze nie musisz drzewa sadzic z ziarenka i czekac miliona lat zeby ono tam sie znalazlo? Technologicznie jako ludzkosc posunelismy sie na tyle ze mozemy przeniesc drzewo z miejsca na miejsce :)
pełna zgoda ! 2024-03-21 11:53:54
1 1
pełna zgoda ! ktoś kto to pisał ma rozum w przeciwieństwie do wielu ludzi zachwycających się tymi nierealnymi planami. A co do sadzenia drzewa od ziarenka- ok zgadza się, można przesadzać duże drzewa, ale taka procedura to również duży wydatek, później kosztowna pielęgnacja, a dodatkowo duże ryzyko wywrotu(szczególnie w tak chodliwym miejscu jak rynek starego miasta). Drzewa są drogie... nawet jakbyśmy chcieli posadzić powiedzmy 4-5 metrowe drzewa, to koszt jednego w zależności od gatunku będzie wynosił kilkadziesiąt tys. zł ;) Wszystko piękne na obrazku
Ryszekzsanoka2024-03-20 19:20:24
3 1
Nie wiem czy jest ktoś mądry który uwierzy w takie marzenia, jeden zabetonował drugi nasadził kwadratowe drzewa a trzeci chce Rynek zrobić zieloną oazą, ludzie czy wy nadal chcecie dać się nabierać na ich wyborcze obiecanki, przecież oni cały czas siedzą w Urzędzie Miasta, jedni i ci sami a my mamy ich słuchać, zobaczcie jak oklejone są chodniki i ulice, ile ich jest, po wyborach na sto procent przyczynią się do podwyżek za wszelkie usługi i nic więcej, na naradach pojedzą paluszków, popiją coli, pobiorą tzw. diety i spokój przez cztery lata.
Odpowiedz
Architekt miejski2024-03-20 19:51:38
2 2
Bardzo atrakcyjnie to wygląda i żeby nie skończyło się tylko na wizualizacjach. Jeden powie, że to jest niepotrzebne, że są inne potrzeby, ale jest wielu mieszkańców, którym chleb z masłem nie wystarcza i oczekują od burmistrza czegoś więcej niż chodniki, śmieci, parkingi, pomniki. Zatrudnijcie w UM architekta miejskiego żeby nie dopuścić w przyszłości do powstania takich szkarad jak hala targowa, arena, galeria, budynek medyczny szkoły przy Mickiewicza i wiele innych bubli architektonicznych, które beda szpecić przez następne dziesięciolecia!
Odpowiedz
zielony rynek2024-03-20 20:48:44
1 2
Zielony rynek mi się podoba. Klimat sie ociepla , temperatury się robią nie do wytrzymania. W wielu miastach jest odwrót od betonozy właśnie z tego powodu. Dlatego więcej drzew to dobry pomysł nawet za cenę sprzątania liści. A jak się dba o drzewa to nie stwarzają zagrożenia. A co do hali targowej to jak najbardziej popieram, na górze pustka i hula wiatr, na dole tylko jest wykorzystywana.
Odpowiedz
czy to kpina?2024-03-21 10:10:51
3 0
Z całym szacunkiem, ale niektóre pomysły jak: -hala targowa -przebudowa domu kultury -budynki przy Jagiellońskiej to są wyprodukowane przez sztuczną inteligencję piękne obrazki, które z rzeczywistością nie mają szansy się spotkać. A już ten most to są jakieś jaja i śmianie się ludziom w twarz... Ktoś powrzucał zdjęcia Sanoka do sztucznej inteligencji i stworzył bajowe obrazki, które oczywiście mogą budzić zainteresowanie, ale dziwie się, że osoba, która kandyduje na tak poważne stanowisko, ma odwagę publikować takie bajki... Przecież to tylko daje nam sygnał, że wszelkie pozostałe postulaty również są opowieściami z mchu i paproci... Nie znoszę kłamstwa, te wizualizacje poza niektórymi nie mają szansy się spełnić. Już pominę dwa gigantyczne drzewa na rynku, które gdyby je sadzić od sadzonki w rozsądnej cenie to są w stanie takie urosnąć za 20-30 lat.... Oczywiście można kupić duże drzewo, ale koszt o połowę mniejszych niz te , które widzimy na wizualizacji to około 60 tys zł.....naprawdę Sanok na to stać?
Odpowiedz
Brawo oo !!!!2024-03-21 10:16:15
0 3
Brawo koniec z tą betonozą rynek od początku przebudowy powinien tak wyglądać !!! Super oby się udało !!!
Odpowiedz
Panie Miklicz2024-03-21 23:06:33
1 0
Sanok, Lwowska 1, zapytaj pan o młotek i nie żałuj pan sobie.
Odpowiedz
Sanok - BRUD!2024-03-21 23:42:16
0 0
A może pierwsze pomyśleć o wysprzątaniu tego miasta bo wstyd iść po tym brudzie na wybory!
Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy (0)
Pokaż więcej komentarzy (0)