REKLAMA
REKLAMA

Śnięte ryby w zbiorniku wodnym. Na miejscu pracowali żołnierze (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. W dniu 6 lipca 2024 r. żołnierze 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej brali udział w czynnościach na terenie zbiornika wodnego „Stary Lubliniec” w gminie Cieszanów, gdzie stwierdzono ponad tonę śniętych ryb.

Po uzyskaniu w czwartek informacji o masowym śnięciu ryb w związku z tzw. przyduchą, na polecenie wojewody Teresy Kubas-Hul, pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dostarczyli niezbędny sprzęt na miejsce zdarzenia kryzysowego, który posłużył do wyłowienia ryb zalegających na powierzchni zbiornika wodnego.

W związku z pismem wójta gminy Cieszanów, informującego o braku możliwości samodzielnego zażegnania zaistniałej sytuacji wojewoda podkarpacki podjęła decyzję o wsparciu działań ratowniczych przez żołnierzy Wojska Polskiego.

W porozumieniu z Ministrem Obrony Narodowej skierowaliśmy na miejsce żołnierzy. W sobotę rano nad zbiornikiem odbyła się także narada służb i inspekcji, które monitorują sytuację i koordynują działania. Uruchomiono pompy, które mają pomóc w natlenieniu wody. Śnięte ryby są odławiane i będą wywożone do utylizacji. Mam nadzieje, że uda się uratować jak najwięcej ryb. Sytuacja nie zagraża okolicznym mieszkańcom – mówiła wojewoda.

Na miejscu zdarzenia pracowali m.in. żołnierze 20 PBOT, strażacy PSP i OSP, Policja, przedstawiciele ⁠Wód Polskich, Sanepidu, Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Działania monitorowane były na bieżąco przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Po południu wyspecjalizowana firma, odebrała śnięte ryby do utylizacji.

źródło: 20 Przemyska Brygada Obrony Terytorialnej

 

07-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)