„Stres zrobił swoje. Doświadczenie zaowocuje w przyszłości” (ZDJĘCIA)

W dniach 21 – 22 września w Białymstoku rozegrano ostatnie w 2024 roku na otwartym stadionie zawody rangi Mistrzostw Polski. O medale walczyli młodzicy z kategorii wiekowej U16 w sumie ponad 1000 zawodników z całego kraju, nasz klub reprezentowała trójka zawodników. Oliwer Bobak wieloskok, skok w dal. Malwina Guzik bieg na 100 m. Anna Reut skok wzwyż.

Pierwszy swój udział w zawodach rozpoczął Oliwer Bobak w wieloskoku, który mia być przetarciem przed skokiem w dal. Oliwer zajął w nim 14 m z wynikiem 11.96. Następnego dnia wziął udział w skoku w dal gdzie zajął 9. miejsce i niestety nie udało się awansować do finałowej 8. Wynik 5.99, jak na możliwości Oliwera można uznać za mało satysfakcjonujący, apetyty były większe. Natomiast zebrane doświadczenie zaowocuje w przyszłości.

W biegu na 100 m Malwina Guzik wygrała swoją serię i uzyskała awans do ścisłego finału z czasem 12.66. W biegu finałowym stawka o jaką przyszło walczyć Malwinie po dobrym wyjściu z bloków w połowie dystansu „usztywniła” ją i skończyło się na 8 miejscu z czasem 12.70.

Kolejny debiutant na zawodach rangi MP Anna Reut nie poradziła sobie z wysokością 1,51 i przeskakując 1,46 została sklasyfikowana na 16 m, tutaj też pozostaje pewien niedosyt gdyż Ania 1,51 przeskakuje z zamkniętymi oczami (a tydzień wcześniej ustanowiła PB 1,57).

Niestety jak to bywa na wielkich zawodach stres odgrywa kluczową rolę i również w naszym przypadku przełożyło się na wyniki osiągnięte przez naszą trójkę. Podsumowując ich starty należy pogratulować awansu na MP, życzyć dalszej determinacji w treningach i oczywiście życzyć powodzenia w następnych startach.

W tym samym czasie w Sanoku odbyły się VII Biegi Górskie w Sanoku, w których udział wzięli nasi zawodnicy.

Z otrzymanych informacji całe podium w biegu Niedźwiedzia 700 m zajęła trójka naszych zawodniczek.