W meczu dwóch stali, lepsza sanocka! „Żółto-niebiescy” inkasują trzy punkty (VIDEO, ZDJĘCIA)

PIŁKA NOŻNA. Trzecie zwycięstwo z rzędu notują piłkarze Ekoballu Stali Sanok. Tym razem na własnym stadionie pokonali rezerwy I-ligowej Stali Rzeszów. Sanoczanie pokonali rywali 2:1. Bramki zdobyli: Dawid Czyrny i Łukasz Tabisz. Mecz rozegrano w Wielką Sobotę, 30 marca br. w ramach 21. kolejki IV ligi podkarpackiej.

Kibice oglądali wyrównane widowisko, gdzie obie drużyny stwarzały sporo sytuacji strzeleckich. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Błąd w defensywie wykorzystał Kacper Sadłocha pokonując już w 7 minucie meczu Dariusza Półkoszka. Sanoczanie jednak nie byli dłużni rywalom i już w 24 minucie świetne podanie Miłosza Gierczaka wykorzystał Dawid Czyrny, trafiając z najbliższej odległości do siatki. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Zarówno gospodarze jak i goście mieli kilka dogodnych sytuacji bramkowych. Jedną z nich w 60 minucie wykorzystał Łukasz Tabisz, który dopadł do wystawionej przed polem karnym piłki i bez wahania oddał mocny strzał, nie dając bramkarzowi szans na obronę. W końcówce spotkania gospodarze mogli pokusić się o co najmniej jeszcze jedną bramkę, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Łukasz Tabisz

Był to ciężki mecz. Stal II Rzeszów to dobra drużyna, złożona z młodych chłopaków, wybieganych, ruchliwych, dobrze operujących piłką, ale my też pokazaliśmy dziś swoje umiejętności. W pierwszej połowie mieliśmy sporo sytuacji, za szybko jednak podejmowaliśmy decyzje ze strzałem. Wyrównaliśmy stan meczu jeszcze w pierwszej połowie, później udało się strzelić drugą bramkę. Mogliśmy spokojniej tą końcówkę zagrać, strzelić trzecią bramkę, ale najważniejsze że mamy trzecie z rzędu zwycięstwo i myślimy już o meczu z Pilznem – powiedział Łukasz Tabisz, autor bramki dającej zwycięstwo.

Kolejne spotkanie sanoczanie rozegrają już za tydzień. W sobotę, 6 kwietnia Ekoball Stal Sanok udaje się do Pilzna, na mecz z trzecim w tabeli Legionem. Początek meczu o godz. 12.00

Ekoball Stal Sanok – Stal II Rzeszów 2:1 (1:1)
Dawid Czyrny 24′, Łukasz Tabisz 60′ – Kacper Sadłocha 7′

Ekoball Stal Sanok: Półkoszek – Gawlewicz (75′ Nowosielski), Kloc, Sobol, Sz. Słysz – Gierczak (90′ Kogut), K. Słysz, Tabisz (90′ Barszczak), Lorenc (70′ Sumara) Maślany – Czyrny (80′ Niemczyk)