Wielkie sukcesy podczas Podkarpackiej Ligi Pływackiej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W dniu 6 kwietnia 2024r. w Lesku odbyła się Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci 12-11 lat i młodsi. Wystartowało 331 zawodników i zawodniczek z 18 klubów naszego województwa. Uczniowski Klub Sportowy REKINY MOSiR Sanok reprezentowało 21 zawodników

21. Kondyjowski Jan

Młodzi pływacy ponownie zaskoczyli pobiciem swoich rekordów życiowych. Najważniejszy jest też poziom i umiejętności techniczne zawodników, które pokazały, iż nie było ani jednej dyskwalifikacji. To cieszy i to bardzo. Ekipa Rekinów znów w czołówce, ponieważ w statystyce medalowej zajęliśmy 4 miejsce, natomiast w klasyfikacji drużynowej 11 miejsce. Nasza Łucja Przygórzewska wciąż wiedzie prym w swoich osiągnięciach, budzi zachwyt, cieszy oko trenerów i jest autorytetem. Dlatego warto ją nazwać ZŁOTĄ ŁUCJĄ, bo i tym razem wywalczyła 2 krążki, na dystansie 50m stylem dowolnym (pobiła rekord życiowy o 0,11 setnych sekundy) oraz 100m stylem grzbietowym. Obydwa zwycięstwa doprowadziły ją do uzyskania tytułu najlepszej zawodniczki tych zawodów.

Na dystansie 50m stylem dowolnym dziewcząt startowało aż 108 zawodniczek rocznik 11 lat i młodsi
– Łucja Przygórzewska miejsce 1 (rekord życiowy pobity o 0,11 s/s)
– Róża Kameczura miejsce 8 (rekord życiowy pobity o 3 sekundy)
– Maja Wojdyła miejsce 16 (rekord życiowy pobity o 1,5 sekundy)
– Lena Zbyl miejsce 23 (rekord życiowy pobity o 2,5 sekundy)
– Zuzanna Niemiec miejsce 28 (3 w swoim roczniku, rekord życiowy pobity 3,5 sekundy)
– Alicja Kondyjowska miejsce 34 (najmłodsza wśród naszych zawodniczek, w swoim roczniku zdobyła 2 miejsce, rekord życiowy pobity o 8 sekund)
– pozostałe zawodniczki godnie reprezentujące nasz klub: Emilia Futryk, Blanka Trznadel, Fedak Laura, Juliana Brud, Duślak Natalia oraz nasza debiutantka Emilia Carkowska.

Na dystansie 50m stylem dowolnym chłopców startowało 86 zawodników. Nasi chłopcy uplasowali się: na 33 miejscu Radosław Jarosz, na 39 miejscu Marcel Woźniak, na 53 miejscu Grzebień Franciszek, na 54 miejscu Jacek Nazarko (najmłodszy wśród naszych zawodników rocznik 2015, rekord życiowy pobity o 1,5 sekundy, w swoim roczniku zajmuje 4 lokatę), 56 miejsce zajął Bruno Trznadel, w swoim roczniku zajął 5 lokatę, 63 miejsce zajął Karol Duślak w swoim roczniku zajął 6 lokatę.

Na dystansie 50m stylem klasycznym chłopców wystartował Janek Kondyjowski zajmując 16 lokatę pobijając swój rekord życiowy o 3 sekundy.

Na dystansie 100m stylem klasycznym dziewcząt wystartowało 41 zawodniczek:
Emilia Futryk 10 miejsce Julia Brud 16 miejsce, Laura Fedak 24 miejsce, Blanka Trznadel 27 miejsce, Duślak Natalia 33 miejsce, Carkowska Emilia 40 miejsce.

Na dystansie 100m stylem klasycznym chłopców Franciszek Grzebień zajął 18 pozycję, a tym samym pobił swój rekord życiowy o 2 sekundy, Karol Duślak zajął 20 miejsce ( w swoim roczniku zajmuje 2 lokatę).

Na dystansie 100m stylem dowolnym chłopców rocznik 2012 Janek Kondyjowski zajmuje 15 miejsce.

Na dystansie 100m stylem grzbietowym dziewcząt wystartowało 56 zawodniczek i ponownie dziewczyny zajęły okazałe miejsca:
Łucja Przygórzewska miejsce 1
Róża Kameczura miejsce 5
Lena Zbyl miejsce 17
Alicja Kondyjowska miejsce 28 (rekord życiowy pobity o 5 sekundy, w swoim roczniku zajmuje 3 miejsce).

Na dystansie 100m stylem grzbietowym chłopców 11 lat i młodsi Radosław Jarosz zajmuje 19 miejsce, rekord życiowy pobity o 2 sekundy. Jacek Nazarko miejsce 33, rocznik 2015. W tym miejscu należy się szczególne wyróżnienie dla tego zawodnika, ponieważ pobił swój rekord życiowy aż o 42 sekundy. To jest niesamowity progres i ogrom pracy jaką włożył Jacek w swój wynik.
Na dystansie 50m stylem motylkowym dziewcząt 11 lat i młodsi znów powody do radości.
Maja Wojdyła miejsce 4 rekord życiowy pobity o 3 sekundy
Zuzanna Niemiec miejsce 6 rekord życiowy pobity o 4,5 sekundy, w swoim roczniku zajmuje 1 okazałe miejsce.