REKLAMA
REKLAMA

Wyjątkowe święto. Dzień Babci i Dziadka w Falejówce (ZDJĘCIA)

FALEJÓWKA / GMINA SANOK. W piątek 19 stycznia br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Falejówce wraz z gronem pedagogicznym zorganizowali wyjątkowe wydarzenie z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka.

Przedstawienie rozpoczęło się od powitania przez dyrektor szkoły Zofię Cecułę-Stabryłę wszystkich obecnych zarówno babć i dziadków, jak i zaproszonych gości tj. Wójta Gminy Sanok Anny Hałas wraz z zastępcą Pawłem Wdowiakiem, przewodniczącego Rady Gminy Tadeusza Wojtasa, sołtysa miejscowości Lesława Łuczki oraz proboszcza parafii Falejówka ks. Józefa Jońcy.

Po powitaniu zebranych sceną zawładnęła grupa przedszkolaków, która z radością i uśmiechem zaśpiewała piosenkę dla swoich dziadków. Po nich uczniowie klas 1-3 zaprezentowali kilka pastorałek i znanych, świątecznych utworów. Następnie nadszedł czas na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów klas starszych oraz szkolnego zespołu wokalnego. Na wesoło i ludowo zaśpiewali oraz zatańczyli uczniowie klasy 4 w utworze „poszło dziewczę po ziele”. Grupa dziewczynek klas 2-3 swoją zumbą z pomponami zachęciła publiczność do braw i wspólnej zabawy, zaś zaskoczenie i aplauz wzbudził pokaz pięknych, cygańskich strojów oraz romskich utworów w wykonaniu uczniów klas starszych. Na zakończenie wszyscy artyści wspólną piosenką złożyli swoim babciom i dziadkom życzenia, zaś później wspólnie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

źródło: Gmina Sanok

 

21-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)