WYŚCIG GÓRSKI PRZĄDKI: Karol Krupa wygrywa wyścig na swoim terenie

KROSNO / PODKARPACIE. Karol Krupa (POL, Skoda Fabia), zawodnik Automobilklubu Małopolskiego Krosno organizującego Wyścigi Górskie Prządki, zwyciężył w Kategorii 1 (samochody z nadwoziem zamkniętym) w pierwszej odsłonie tegorocznego wyścigu – 3 Rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Stanął także na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji 4 Rundy MMSR PAV – Mistrzostw Słowacji.

W obu sobotnich podjazdach wyścigowych nieznacznie zwyciężał nad dysponującym prawie 1000 – konnym Mitsubishi Lancerem AMS Grzegorzem Rożalskim (Automobilklub Rzemieślnik). Trzecie miejsce zajął klubowy i zespołowy partner Krupy, Szymon Piękoś (Mitsubishi Lancer).

W Kat. 2 (samochody sportowe z nadwoziem otwartym) obyło bez zaskoczeń: zwyciężył Sebastian Petit (FRA, Osella PA30), a debiutujący w tej kategorii Gabriel Kubit (Automobilklub Biecki) był drugi.

Na trasie Korczyna – Czarnorzeki rywalizowali także kierowcy aut historycznych. Bezkonkurencyjny okazał się ubiegłoroczny Mistrz Polski w tej kategorii, Wojciech Myszkier (VW Golf GTi, Automobilklub Wielkopolski).

Na liście startowej do sobotniego wyścigu znalazło się 71 kierowców, nie wszyscy ukończyli zawody. Zawodników nękały awarie, po groźnie wyglądającej kolizji Michała Smyki (Fiat Seicento) na trasie pojawiła się czerwona flaga. Zawodnika przewieziono na badania do krośnieńskiego szpitala, na szczęście nie odniósł obrażeń.

Gościem specjalnym soboty był Sobiesław Zasada, który spotkał się z kibicami i przejechał trasę wyścigu. Trzykrotny Mistrz Europy zjawił się w Korczynie, promując prowadzoną przez Fundację Sobiesława i Ewy Zasada akcję „Bezpieczni w motorsporcie”, i z tej perspektywy wysoko ocenił trasę podkarpackiego wyścigu.
W sobotę, przy pięknej, słonecznej pogodzie, rozegrano dwa podjazdy treningowe i dwa wyścigowe. Dla zawodników startujących w klasyfikacjach międzynarodowych: FIA IHC i FIA CEZ wszystkie podjazdy miały charakter treningowy. Najważniejsza odsłona korczyńskich zawodów – czyli podjazdy wyścigowe 2 Rundy FIA IHC – Międzynarodowego Pucharu FIA w Wyścigach Górskich odbędą się w niedzielę.

21. Wyścig Górski Prządki został objęty Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.