REKLAMA
REKLAMA

„Ekopracownia – zielone serce szkoły” miejscem do rozwijania swoich zainteresowań przyrodniczych i realizacji inicjatyw na rzecz ochrony środowiska

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. 22 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi, który dla dzieci i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zagórzu był zwieńczeniem i podsumowaniem działań proekologicznych, podejmowanych w ostatnich tygodniach w ramach realizacji projektu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”. Zanim wielcy tego świata wymyślą plan ratowania Ziemi, nasze przedszkolaki, dzieci i młodzież uczą się, jak żyć ekologicznie na co dzień oraz w jaki sposób każdy może coś zrobić, aby nasz wspólny „dom” stał się czysty, zdrowy i piękny. Wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku!

Młodzież podczas lekcji chemii, biologii i przyrody oraz na zajęciach terenowych w ramach kółka ekologicznego pracowała z Modułem Woda, zawierającym sprzęt i narzędzia pozwalające przeprowadzać proste, bezpieczne doświadczenia. Uświadamiali sobie jej znaczenie i rolę dla istnienia życia na Ziemi, a uczestnicząc w akcji „Czysta Gmina Zagórz” praktycznie zadbali o czystość naszych rzek, sprzątając brzegi Sanu i Osławy.

Z rozmachem i zaangażowaniem zorganizowali na Dzień Ziemi „Szkolny kiermasz kwiatów i sadzonek”, na którym można było zaopatrzeć się w sadzonki roślin ozdobnych do domu i ogrodu, sadzonki warzyw oraz krzewy i drzewka. Ekolodzy z klasy 8 i 7 przygotowali i prowadzili zajęcia dla dzieci z przedszkola i zerówek, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z najmłodszymi i zaszczepiając w nich przyrodnicze pasję.

22 kwietnia wspólnie zasadziliśmy przed szkołą drzewko – Klon Kazimierz, jako nasz wkład w akcję #sadziMY, która wpisuje się w unijne działania na rzecz odbudowy zasobów przyrodniczych w Europie i przeciwdziałaniu zmianom klimatu.

Dzięki powstaniu ekopracowni w naszej szkole uczniowie zyskali kolejne przyjazne miejsce do nauki i rozwijania swoich zainteresowań przyrodniczych, a także do realizacji różnych inicjatyw na rzecz ochrony środowiska w przyszłości.

materiały nadesłane

08-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)