REKLAMA
REKLAMA

Zespół Szkół nr 2 w Sanoku zaprasza!

Mury sanockiego MECHANIKA (ZS2) właśnie opuścili pierwsi absolwenci 5-cio letniego cyklu kształcenia w technikum z wykorzystaniem nowych, atrakcyjnych i innowacyjnych możliwości, jakie dają uczniowskie staże, odbywane w ciągu roku szkolnego raz w tygodniu, a także miesięczne praktyki u pracodawców i w wielu krajach Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.


Uczniowie wszystkich kierunków już od pierwszej klasy w ramach kształcenia dualnego wiedzę teoretyczną zdobywają w nowocześnie wyposażonych pracowniach szkolnych, praktyki zaś mają w zakładach pracy, które swoim patronatem objęły wszystkie nauczane w szkole zawody przyszłości.

 

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia kształcą się w zawodach operator obrabiarek skrawających oraz mechanik pojazdów samochodowych równocześnie pobierając przygotowanie zawodowe u pracodawców.
Dodatkowym atutem w portfolio absolwenta MECHANIKA są Certyfikaty Europass oraz te, potwierdzające zawodowe doświadczenie zdobyte podczas uczniowskich staży w ramach Erasmusa, chociażby na Teneryfie, obecnie w Lizbonie, a we wrześniu na Krecie.

W ciągu roku szkolnego uczniowie chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach oraz warsztatach, które pozwalają nie tylko doskonalić umiejętności zawodowe, lecz również rozwijać pasję.

 

Robot skonstruowany i zaprogramowany przez uczniów z kierunku TECHNIK ROBOTYK na konkursie RobOn w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie:

Klasa 1co zwiedziła Podkarpackie Centrum Innowacji, które wspiera podkarpackie projekty naukowe oraz integruje naukę i biznes:

W ramach European Science Day szkoła miała okazję uczestniczyć w konferencji online, w której oprócz naszej placówki brała udział szkoła z Lipnik i z Portugalii. Nasza uczennica Martyna Łaski przedstawiła słuchaczom sylwetki polskich wynalazców. Doskonalimy nasz ANGIELSKI- ZAWODOWY:

Kierunek TECHNIK ROBOTYK od strony praktycznej- warsztaty robotyczne w RoboLAB, gdzie uczestnicy mieli szansę eksplorować świat robotyki poprzez projektowanie, konstruowanie i programowanie własnych robotów:

Akademicka dawka wiedzy teoretycznej i niezapomniana przygoda podczas warsztatów praktycznych z Akademickiego Dnia Nauki organizowanego przez PANS w Krośnie:

II MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE Samochodem w dorosłe życie- praktycznie o motoryzacji i bezpieczeństwie w ruchu drogowym:

7. miejsce na 120 startujących drużyn w ogólnopolskim konkursie GG ROBOT:

Od lat sanocki Mechanik jest synonimem jakości kształcenia. Mury szkoły opuszczają absolwenci, którzy są jak Mechanik – Tradycyjnie Najlepsi!

 

29-05-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)