Nowoczesny sprzęt trafił do jednostek OSP z Powiatu Sanockiego [ZDJĘCIA]
W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznego sprzętu ratowniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Sanockiego. Zakup wyposażenia został sfinansowany ze środków Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026.
Dzięki projektowi „Podniesienie potencjału ochrony ludności w Powiecie Sanockim” wsparcie otrzymało 13 jednostek OSP. Do strażaków trafił sprzęt dostosowany do lokalnych potrzeb ratowniczych.
OSP KSRG Rzepedź otrzymała pneumatyczny namiot ratowniczy wraz z nagrzewnicą olejową. Do OSP KSRG Nadolany trafił namiot ekspresowy o wymiarach 4×6 metrów oraz pompa zanurzeniowa.
Agregaty prądotwórcze FOGO przekazano jednostkom OSP KSRG Tarnawa Górna, OSP Tyrawa Wołoska oraz OSP Pielnia. Z kolei pompy zanurzeniowe ROSENBAUER Nautilus 4/1 ECO otrzymały OSP KSRG Jaćmierz, OSP Falejówka, OSP KSRG Nadolany i OSP KSRG Zagórz.
Przenośne akumulatorowe systemy oświetleniowe LED ROSENBAUER RLS 2000 zasiliły wyposażenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Besku, OSP Tyrawa Wołoska oraz OSP Niebieszczany. Dodatkowo do OSP Niebieszczany trafiła przyczepka ratownicza do quada wyposażona w nosze koszowe.
W przekazaniu sprzętu uczestniczyli Starosta Sanocki Robert Pieszczoch, Komendant Powiatowy PSP w Sanoku bryg. Florian Semenowicz oraz prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sanoku Grzegorz Klecha.
Jak podkreślano podczas uroczystości, nowe wyposażenie zwiększy możliwości operacyjne jednostek OSP i poprawi ich gotowość do działań podczas pożarów, klęsk żywiołowych oraz innych sytuacji kryzysowych. To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców całego Powiatu Sanockiego.
fot. Powiat Sanocki
25-06-2026
Udostępnij ten artykuł znajomym:
Udostępnij
Napisz komentarz przez Facebook
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz
Komentarze wyróżnione:
(zarejestrowanych czytelników)