USTRZYKI DOLNE: 15-latek odpalił petardę na szkolnym korytarzu. Sprawa trafi do sądu rodzinnego
Niebezpieczny incydent miał miejsce w jednej ze szkół podstawowych w Ustrzykach Dolnych. 15-letni uczeń przyniósł do placówki petardę, odpalił ją podczas przerwy i wrzucił do kosza na śmieci znajdującego się na szkolnym korytarzu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
Do zdarzenia doszło w środę. Wybuch wywołał poruszenie wśród uczniów i nauczycieli, jednak sytuacja została szybko opanowana. Ustalono, że petardę przyniósł jeden z uczniów szkoły, który tłumaczył swoje zachowanie jako żart.

fot. KPP Ustrzyki Dolne
Materiały dotyczące sprawy zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o konsekwencjach wobec nastolatka. Równolegle wyjaśniane jest, w jaki sposób 15-latek wszedł w posiadanie wyrobów pirotechnicznych. W przypadku ustalenia, że petardę kupił samodzielnie, odpowiedzialność mogą ponieść również osoby, które sprzedały ją nieletniemu. Za takie naruszenie przepisów grożą poważne konsekwencje prawne.
Zdarzenie przypomina o zagrożeniach związanych z używaniem materiałów pirotechnicznych oraz o konieczności rozmów z dziećmi na temat odpowiedzialności za swoje zachowanie. Szkoły podkreślają, że wszelkie niebezpieczne sytuacje na terenie placówek oświatowych traktowane są bardzo poważnie, a bezpieczeństwo uczniów i pracowników jest priorytetem.

fot. KPP Ustrzyki Dolne
30-01-2026
Udostępnij ten artykuł znajomym:
Udostępnij
Napisz komentarz przez Facebook
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz