Wracają połączenia kolejowe z Rzeszowa. PKP przywraca ruch na zmodernizowanej linii
Już 21 lipca wznowiony zostanie ruch pasażerski na modernizowanym odcinku linii kolejowej nr 25. Oznacza to powrót bezpośrednich połączeń w kierunku Sandomierza i Warszawy oraz Stalowej Woli i Rzeszowa.
Przywrócenie ruchu kolejowego na trasie przez Tarnobrzeg i Sandomierz oznacza dla mieszkańców podkarpacie łatwiejszy dojazd do północnej części województwa podkarpackiego oraz sąsiedniego województwa świętokrzyskiego. Od 21 lipca ponownie będzie można podróżować pociągiem w relacji Rzeszów – Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Sandomierz bez konieczności korzystania z komunikacji zastępczej na modernizowanych odcinkach.
To dobra wiadomość nie tylko dla osób podróżujących prywatnie, ale także dla studentów, pracowników i turystów. Powrót połączeń zwiększy dostępność komunikacyjną regionu i ułatwi podróże do takich miast jak Tarnobrzeg czy Sandomierz.
W kolejnych miesiącach korzyści mają być jeszcze większe. Modernizacja linii kolejowych pozwoli na szybsze przejazdy, poprawi komfort podróżowania oraz zwiększy niezawodność połączeń. Docelowo pociągi pasażerskie będą mogły poruszać się z prędkością do 120 km/h, co powinno przełożyć się na skrócenie czasu przejazdu na trasach prowadzących do Rzeszowa.
Zakończenie wszystkich prac na modernizowanych liniach planowane jest na trzeci kwartał 2027 roku.
fot. nagł. Pixabay
źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe
24-06-2026
Udostępnij ten artykuł znajomym:
Udostępnij
Napisz komentarz przez Facebook
lub zaloguj się aby dodać komentarz
Zaloguj się aby dodać komentarz