101 latka – Maria Tynik

19-08-2010

SANOK. Pani Maria Tynik jest kolejną sanoczanką, która usłyszała życzenia 200-u lat życia. W dniu dzisiejszym 13 sierpnia obchodzi bowiem swoje 101 urodziny. W imieniu Burmistrza Miasta Sanoka najserdeczniejsze życzenia złożył Komendant Straży Miejskiej – Jerzy Sokołowski.

Do życzeń dołączyły się również strażniczki sanockiej Straży Miejskiej. 101 latka z ogromną radością przyjęła bukiet kwiatów, list gratulacyjny oraz drobny upominek.

Dla Pani Marii rodzina jest najważniejszą wartością. Solenizantka ma 3 córki i doczekała się 7 wnuków, 11 prawnuków oraz 5 praprawnuków. Wszyscy podczas świąt spotykają się przy wspólnym stole, przy którym panuje niesamowita rodzinna atmosfera.

Mąż Pani Marii pracował przez ponad 40 lat w Autosanie, a ona wychowywała dzieci i dbała o dom rodzinny. Pani Maria jest rodowitą Sanoczanką. Przebywała przez całe życie w Sanoku. Nawet podczas I i II wojny światowej nie opuściła swojego rodzinnego miasta.

Solenizantka bardzo lubiła pracę w ogrodzie, jest miłośniczką przyrody. Mając chwilę wolnego czasu, spędzała ją zawsze na świeżym powietrzu, czytając swoje ulubione książki.

- Mama zawsze odżywiała się zdrowo, jadła dużo świeżych warzyw, owoców i właśnie sposób odżywiania przyczynił się do tak świetnej kondycji i długiego życia. Mama ma bardzo dobrą pamięć o wiele lepszą od nas – mówią zgodnie córki Pani Marii.

Solenizantka gorąco dziękowała Burmistrzowi, jak również wszystkim tym, którzy pamiętali o jej urodzinach oraz o zbliżających się imieninach.

Życzymy 200 lat życia!

Źródło:UM Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.