Bez prawa jazdy i na podwójnym gazie

USTRZYKI DOLNE. Ustrzyccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę opla. 18-latek miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Jak ustalono, młody człowiek nie ma uprawnień do kierowania.

Dziś w nocy, patrol prewencji ujawnił i zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Uwagę policjantów zwrócił samochód marki Opel, który poruszał się jadąc całą szerokością jezdni na ul. 1 Maja w Ustrzykach Dolnych. Samochodem podróżowały cztery osoby, w wieku od 16 do 21 lat. Kierujący pojazdem, 18-letni Sebastian K. mieszkaniec podustrzyckiej miejscowości znajdował się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało 1,38 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Młody człowiek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Po wytrzeźwieniu 18-latek usłyszy zarzut z art. 178a § 1 kk za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło:KPP Ustrzyki Dolne

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."