„Bezpieczne powroty”

27-08-2010

Policja rozpoczyna dziś akcje pod kryptonimem „Bezpieczne powroty”. Ideą działań jest zapewnienie bezpieczeństwa na drogach w ostatni weekend wakacji. Policja liczy się z ze znacznym nasileniem ruchu, dlatego na drogach pojawią się dodatkowe patrole.

Drogowy bilans tegorocznych wakacji, które jeszcze się nie zakończyły, nie napawa optymizmem – w 400 wypadkach zginęło 31, a rannych zostało 528 osób, policjanci zatrzymali 1566 nietrzeźwych kierowców (w roku 2009 podczas w tym samym okresie wydarzyły się 423 wypadki, zginęły 34, a rannych zostało 545 osób, policjanci zatrzymali 1482 pijanych kierowców).

Ostatnie wakacyjne dni to czas powrotów, często w pośpiechu, czas korków i zatorów na drogach. Policjanci dołożą starań, by droga z wakacji do domu była bezpieczna. Dziś, jutro i pojutrze przy drogach pojawi się więcej patroli. Policjanci wykorzystają wszystkie fotoradary, samochody z wideorejestratorami.

Prowadzone będą wzmożone kontrole trzeźwości, głównie w okolicach dyskotek, pubów i miejsc, gdzie odbywają się imprezy rozrywkowe.

Policja apeluje o ostrożność i cierpliwość na drogach!

Ostatnie weekendy wakacji w liczbach:
– 2009 – 23 wypadki, 1 osoba zabita, 28 rannych, 64 nietrzeźwych kierowców
– 2008 – 23 wypadki, 1 osoba zabita, 32 ranne, 62 nietrzeźwych kierowców

Źródło: KWP Rzeszów

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.