Burmistrz i Starosta odznaczeni

KROSNO. We wtorek (21 bm.) w Krośnie zorganizowano spotkanie sybiraków z okazji 70. rocznicy deportacji do Kazachstanu i na Sybir. Podczas spotkania przyznano Honorowe Odznaki Związku Sybiraków.


Zaszczytnym odznaczeniem uhonorowano Burmistrza Sanoka Wojciecha Blecharczyka. W gronie odznaczonych znaleźli się także Starosta Sanocki – Wacław Krawczyk oraz Piotr Mazur z Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Wyróżnienia zostały przyznane przez Zarząd Główny Związku Sybiraków, za upamiętnianie wartości patriotycznych i obywatelskich, poszanowanie tradycji narodowej, realizację idei sybirackich oraz jako dowód wdzięczności za wieloletnią współpracę samorządów ze Związkiem.

Odznaki wraz z dyplomami wręczyli Kazimierz Korczyński, członek Zarządu Głównego Związku Sybiraków w Warszawie oraz prezes krośnieńskiego oddziału Władysław Kuźma.

Te coroczne spotkania Sybiraków to już tradycja, ale także okazja do wspomnień tych, jakże bolesnych chwil.

Już wkrótce te wspomnienia zostaną opublikowane w nowym, poszerzonym wydaniu książki „Sybiracy Podkarpacia”. Na zakończenie delegacje Sybiraków i zaproszonych gości złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Ofiar Katynia przed budynkiem Starostwa Powiatowego.

FOTO: Starostwo Powiatowe w Krośnie

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."