DZISIAJ: „Łemkowskie Jeruzalem” w BAZARZE SZTUKI

08-12-2010

SANOK. „Łemkowskie Jeruzalem” Międzynarodowa Prezentacja Twórczości Plastycznej Artystów Łemkowszczyzny. To wystawa na którą ma zaszczyt zaprosić Państwa sanocka galeria BAZAR SZTUKI. Wernisaż wystawy już 8 grudnia (środa) o godzinie 19:00

Program otwarcia wystawy:
– film dokumentalny o „Łemkowskim Jeruzalem”
– muzyczna niespodzianka
– przekąska i katalog dla każdego na dobrą drogę…

„Łemkowskie Jeruzalem” to międzynarodowy projekt artystyczny. Jego celem jest prześledzenie innowacyjnych form narracji wykorzystywanych przez artystów we współczesnej sztuce inspirowanej tematyką łemkowską. Drugim, równie ważnym zadaniem jest integracja łemkowskiego środowiska artystycznego oraz sympatyków tej kultury żyjących w kraju i za granicą.

Jest to dziesiąta edycja wystawy prezentującej prace artystów w różny sposób związanych z Łemkowszczyzną. Sześć lat temu kuratorem wystawy została Natalia Hładyk- łemkowska malarka. To co wyróżnia projekt to zwrócenie się do tradycji, ożywienie jej i prezentacja różnorodnych postaw i koncepcji artystycznych.

Projekt „Łemkowskie Jeruzalem” ukazuje niszową jeśli chodzi o zakres tematyczny twórczość artystów, którzy dotychczas nie mieli sposobności zaprezentowania jej w innych projektach. Wspólne spotkania plenerowe organizowane w Beskidzie Niskim pozwala nam na opracowanie zagadnień i podjęcie dowolnego tematu inspirowanego sztuką ludową, Łemkowszczyzną jako miejscem oraz aktualną problematyką i kondycją kultury łemkowskiej.

Oprócz walorów artystycznych „Łemkowskie Jeruzalem” posiada jeszcze jeden, ważny aspekt swojej misji i komunikacji z odbiorcą. Zachęca społeczeństwo do bliższego zapoznania się z kulturą łemkowską, powrotu do tradycji ludowych oraz mody „na to co łemkowskie”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.