REKLAMA

Europosłanka Łukacijewska wspiera działania sanockiej Szkoły Muzycznej

SANOK. Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego aktywnie wspiera realizowane na terenie miasta oraz regionu inwestycje. Fakt, iż miasto posiada „swojego” przedstawiciela w Parlamencie Europejskim, a wcześniej przez 10 lat w Sejmie, jest znaczący dla rozwoju regionu. 

Działania Posłanki to nie tylko wsparcie sanockiej służby zdrowia ale także placówek edukacyjnych oraz kulturalnych. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż w Sanoku realizowany jest projekt Miasteczka Galicyjskiego, będący jednym z ośmiu projektów realizowanych w całym kraju z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obecnie dzięki zabiegom Posłanki Łukacijewskiej trwa również budowa sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wandy Kossakowej w Sanoku, dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ta niezwykle ważna dla sanockiej placówki inwestycja rozpoczęła się w roku 2008, po uprzedniej wizycie Ministra Bogdana Zdrojewskiego. Wówczas Pan Minister wyraził słowa uznania dla osiągnięć szkoły. Zadeklarował również, iż tak wielkie sukcesy artystyczne i dydaktyczne, znane w Polsce oraz poza jej granicami, zasługują w pełni na powstanie sali koncertowej o wysokim poziomie.

Należy wspomnieć, iż szkoła jest organizatorem 4 dużych imprez międzynarodowych (w tym m. in. Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, nad którym Europosłanka Elżbieta Łukacijewska sprawuje honorowy mecenat), natomiast wychowankowie szkoły są laureatami 112 konkursów międzynarodowych i krajowych.

Termin zakończenia wspomnianych prac, związanych z rozbudową szkoły, zaplanowany został na I kwartał 2011 r. Jednakże, by było to możliwe, potrzebne jest zdobycie brakującej kwoty 800 000 zł, koniecznej do zapewnienia w sali odpowiedniej akustyki oraz 300 000 zł na zakup foteli koncertowych, o właściwych parametrach akustycznych. W związku z tymi trudnościami Poseł Elżbieta Łukacijewska, która od zawsze wspiera sanocką PSM, interweniowała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odnosząc kolejny sukces.

Według zapewnień otrzymanych z MKiDN, podjęte zostały działania, których celem jest uwzględnienie w budżecie na 2011 r. odpowiednich środków, które zostałyby przeznaczone na wykonanie niezbędnych prac wykończeniowych.

Państwowa Szkoła Muzyczna w Sanoku świętuje w przyszłym roku 40 – lecie swej działalności. Życzymy tej znakomitej placówce, by obchody tak wspaniałego jubileuszu odbyły się w nowej sali koncertowej. W obiekcie, który ku ogromnej radości miłośników muzyki, będzie odpowiadał wysokim, europejskim standardom.

27-10-2010


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.