GMINA SANOK: Zainwestują, dla obniżenia kosztów

GMINA SANOK. Zaraz po „Święcie Zmarłych” w urzędzie Gminy Sanok otwarto kolejne oferty przetargowe. Tym razem rozpisano przetarg na wykonanie termomodernizacji szkoły w Srogowie Górnym.– W placówce wymienione zostaną okna, budynek zostanie ocieplony, no i otrzyma świeżutką, przyjemną elewacje. Wymieniona zostanie też całkowicie instalacja centralnego ogrzewania
- wylicza Mariusz Szmyd wójt gminy Sanok.

W efekcie w budynku będzie cieplej, przy znacznie mniejszych kosztach ogrzewania pomieszczeń. Skorzystają więc uczniowie, nauczyciele i gminny budżet. Zgodnie z założeniem prace rozpoczną się jeszcze w tym roku kalendarzowym.

W Sanoczku natomiast trwa przeobrażanie Wiejskiego Domu Kultury. Nadbudowywane jest pięterko, zmieniany dach. Aura z końca października sprzyjała remontom, i jeśli się znacznie nie pogorszy w listopadzie, prace w najbliższym czasie zostaną zakończone.
- Na bieżąco wykonujemy też remonty dróg, sukcesywnie asfaltujemy kolejne dróżki dojazdowe – mówi Andrzej Wolanin, radny z Sanoczka i Zabłociec. W Sanoczku, dzięki ofiarności miejscowej społeczności, powstaje także nowy kościół. – Zaś w Zabłotcach niedługo oddany będzie do użytku Dom Ludowy – dodaje Wolanin.

Jak przyznaje, mieszkańcy Sanoczka i Zabłotców nie obiecują sobie nic, tylko działają.
- Sukcesywnie staramy się pokonywać kolejne przeszkody i zmieniać oblicze naszych miejscowości na lepsze. Chcemy to robić wspólnie i w miarę możliwości, robimy. Same obietnice nie służą niczemu konstruktywnemu, dlatego trzeba działać - zaznacza radny Wolanin.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."