Gospodarka odpadami w Sanoku – spotkanie z mieszkańcami ZATORZA

27-09-2010

W środę 6 października o godz. 17.00 w świetlicy SPGM przy ul. Konarskiego 22 odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami Sanoka, organizowane w ramach projektu EKO-SANOK zwiększenie świadomości ekologicznej mieszkańców miasta.


Tematem spotkania będzie GOSPODARKA ODPADAMI.

ODPADY- ŚMIECI taki temat może wydawać się banalny i nieatrakcyjny, jednak dotyczy każdego z nas, a w chwili obecnej stał się on alarmujący!

Jeżeli statystyczny Polak wytwarza rocznie ok. 300 kg odpadów, a wielkość ta rośnie z roku na rok, to wreszcie staje się to problemem.

Chcieliśmy wejść do Unii Europejskiej, więc teraz Unia mówi nam – jesteście, bądźcie też Europejczykami także w kwestii świadomości ekologicznej i gospodarki odpadami.

W tym temacie Europa jest daleko przed nami, a normy europejskie, dotyczące ilości odpadów jakie mogą być składowane, bardzo restrykcyjne. Oznacza to dla nas większe opłaty za śmieci, a w przyszłości płacenie dużych kar za niespełnienie norm europejskich – o czym mogliśmy niedawno usłyszeć w wiadomościach TV!

Źródło: www.eko-sanok.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.