Knapp w Santa Cup

27-12-2010

ICE RACING. Lider reprezentacji Polski w wyścigach motocyklowych na lodzie, Grzegorz Knapp startem w prestiżowym turnieju Santa Cup w Szwecji zainauguruje sezon 2010/2011. Najlepszy polski zawodnik weźmie udział w dwóch turniejach w ramach całego cyklu.

W najbliższy wtorek (28.12.2010 r.) wystąpi w zawodach w Avescie, natomiast już dzień później (29.12.2010 r.) w turnieju w Gavle. Cały cykl rozpoczyna się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w Örnsköldsvik. W tych inauguracyjnych zawodach Knappa jednak nie zobaczymy. W całym cyklu rywalizować będą najlepsi lodowi żużlowcy ze Szwecji, Finlandii oraz Europy Środkowej.

Grzegorz wchodzi w sezon 2010/2011 z dużymi nadziejami. W ubiegłym roku szturmem wdarł się do światowej czołówki. Jako pierwszy w historii Polak zdołał wywalczyć awans do elitarnego cyklu Grand Prix, w którym zajął w debiutanckim sezonie 15. miejsce. Wszyscy eksperci są zgodni, że Knapp jest w stanie przy starcie we wszystkich rundach Grand Prix wywalczyć miejsce w pierwszej dziesiątce cyklu.

Prestiżowy Santa Cup to oficjalny początek zmagań w lodowej odmianie speedwaya w Skandynawii. Faworytami do zwycięstwa w cyklu będą Szwedzi, Per-Olov Serenius oraz Stefan Svensson.

Avesta, 28.12.2010 r. (początek 19:00):
1. Gregorz Knapp (Polska)
2. Fredrik Olsson
3. Stefan Svensson
4. Jan Klatovsky (Czechy)
5. P-A Lindström (Finlandia)
6. Johnny Tuinstra (Holandia)
7. Stefan Pletschacher (Niemcy)
8. Antonin Klatovsky (Czechy)
9. Charly Ebner (Austria)
10. Robert Henderson
11. Ulf Ledström
12. Fredrik Johansson
13. Per-Olov Serenius
14. Hans-Olov Olsen
15. Peter Koij
16. Tommy Flyktman (Finlandia)

Gavle, 29.12.2010 r, (początek 19:00)
1. Gregorz Knapp (Polska)
2. Stefan Svensson
3. Stefan Pletschacher (Niemcy)
4. P-A Lindström (Finlandia)
5. Robert Henderson
6. Magnus Lundgren
7. Peter Koij
8. Antonin Klatovsky (Czechy)
9. Fredrik Johansson
10. Hans-Olov Olsen
11. Johnny Tuinstra (Holandia)
12. Fredrik Olsson
13. Jan Klatovsky (Czechy)
14. Ulf Ledström
15. Charly Ebner (Austria)
16. Per-Olov Serenius


Centurion-R nowym sponsorem

Promotorzy ICE Racingu w Polsce pozyskali kolejnego sponsora sanockich zawodów. Do grona mecenasów polskich wyścigów motocyklowych na lodzie dołączyła firma Centurion-R, która specjalizuje się w produkcji drzwi. Na polskim rynku spółka obecna jest już od 1998 roku. W 2002 roku została przekształcona i włączona w sanocki obszar Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

- We współczesnym świecie sport nie może istnieć bez promotorów i sponsorów. Sanok gości niewiele imprez rangi krajowej, a tylko sporadycznie odbywają się tutaj imprezy rangi międzynarodowej. Ponieważ nasza firma rozumie społeczne zapotrzebowanie na organizację tego typu zawodów, Zarząd Centurion-R postanowił wesprzeć organizację Eliminacji Mistrzostw Świata serii ICE Racing w Sanoku. Jest to niewątpliwie duża promocja dla miasta, ale też szansa dla sanockich firm, w tym i naszej firmy, na promocję swojej marki – mówi Jacek Kawa, Prezes Zarządu Centurion-R.

Warto zaznaczyć, że dzięki systematycznemu rozwojowi oraz pozyskaniu środków z funduszy europejskich Centurion-R w 2005 roku uruchomił drugi zakład produkcyjny.

Do najważniejszych cech nowego sponsora sanockich zawodów należą przede wszystkim profesjonalizm oraz wysoka jakość produktów. Zaufanie klientów zaowocowało przyznaniem firmie certyfikatów jakości – polskiego, słowackiego, ukraińskiego oraz izraelskiego, a także wielu różnych nagród i wyróżnień.

ICE Racing Team Polska

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.