KOBIETA NA CZELE PSL ZIEMI SANOCKIEJ!

30-12-2010

POWIAT SANOCKI. Grażyna Borek została szefową PSL powiatu sanockiego. To pierwszy przypadek w historii najnowszej ruchu ludowego na Podkarpaciu, który liczy sobie 115 lat, by szefem zarządu powiatowego stronnictwa była kobieta.

Ludowcy podkreślają, że jest to realizacja wcześniejszych obietnic PSL o zwiększeniu udziału kobiet w samorządach i polityce.

Ludowcy sami o sobie mówią żartem, że jeszcze do niedawna Polskie Stronnictwo Ludowe było partią podwójnie „chłopską”- ze względu na rolnicze tradycje i dominację mężczyzn. Dziś oba te stereotypy odchodzą już w niepamięć. W ostatnich wyborach samorządowych na listach PSL obok rolników wystartowali lekarze, przedsiębiorcy, inżynierowie, sportowcy i artyści.

Wicemarszałkiem Sejmu z ramienia PSL jest Ewa Kierzkowska, a ministrem pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak.

Grażyna Borek, która stanęła na czele PSL Ziemi Sanockiej ma 54 lata, z wykształcenia jest socjologiem. Ma duże doświadczenie samorządowe – przez 3 kadencje była radną gminy Zarszyn, drugą kadencję jest radną powiatu sanockiego, obecnie jako członek Zarządu Powiatu. Pracuje w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Sanoku, mężatka, matka dwójki dorosłych dzieci. Na funkcję Prezesa Zarządu Powiatowego PSL w Sanoku została wybrana jednogłośnie. Tuż po wyborze powiedziała m.in.:

- W wyborach samorządowych osiągnęliśmy dobry wynik, ale nie spoczywamy na laurach i bierzemy się dalej do pracy. Jednostka niewiele może sama zdziałać, ale dziś jesteśmy silniejsi i wierzę, że z pomocą kolegów i koleżanek ze stronnictwa uda nam się wiele zmienić.


– Cieszę się, że właśnie Grażyna Borek została szefową PSL Ziemi Sanockiej. Jest osobą, z którą można dogadać się nawet w najtrudniejszych tematach –
tak na decyzję ludowców zareagował Sławomir Miklicz, szef sanockiej Platformy Obywatelskiej, koalicjanta PSL we władzach powiatu. A szef ludowców na Podkarpaciu Jan Bury, jednocześnie poseł wiceprezes PSL podsumował:
– To świetna wiadomość. Tego nam właśnie potrzeba w PSL!

W wyborach samorządowych na Podkarpaciu Polskie Stronnictwo Ludowe zdobyło 21,53% głosów i współrządzi w sejmiku wojewódzkim z Mirosławem Karapytą na czele. W skali Polski PSL otrzymało najwięcej mandatów w samorządach wszystkich szczebli spośród wszystkich polskich partii.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.