Kolejni Azjaci zatrzymani w Bieszczadach

28-09-2010

Wczoraj po północy funkcjonariusze Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych prowadząc działania w Bieszczadach zatrzymali kolejną już grupę nielegalnych imigrantów z Azji. Tym razem  było to troje obywateli Wietnamu. W połowie września br. funkcjonariusze z tej samej bieszczadzkiej placówki zatrzymali 9-osobową grupę imigrantów z Afganistanu.

Zatrzymanie imigrantów z Wietnamu miało miejsce wczoraj nad ranem, 3,5 kilometra od granicy polsko-ukraińskiej. Wietnamczycy przeprawiali się pieszo, nocą pokonując pasmo górskie tzw. Wysokich Bieszczad. Tutaj granica polsko – ukraińska biegnie na średniej wysokości około 1000 m n.p.m.

Imigranci to dwóch mężczyzn i kobieta w wieku około 30 lat. Imigranci byli dobrze przygotowani do podróży, mieli prowiant i odzież na zmianę. Jako cel swojej wędrówki podali kraje Europy Zachodniej, gdzie chcieli podjąć pracę zarobkową.

Aktualnie trwają procedury związane z wyjaśnianiem okoliczności przekroczenia granicy państwa.

Od początku bieżącego roku, funkcjonariusze z Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali na tzw. „zielonej granicy” 93 nielegalnych imigrantów. Odnotowano również 7 przypadków zorganizowanych, grupowych przekroczeń granicy z Ukrainy do Polski – byli to obywatele Mołdowy, Afganistanu i Wietnamu.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.