Konferencja ekologiczna

06-09-2010

SANOK. W dniu 2 września w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Zielone Karpaty = Czyste Karpaty” organizowany przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody.

Projekt skierowany jest do nauczycieli, organizacji pozarządowych, edukatorów oraz przedstawicieli społeczności lokalnej województwa podkarpackiego.

Podczas konferencji Burmistrza Miasta Sanoka zaprezentował program EKO-SANOK przez. Zostały również podsumowane działania projektowe.
- Kampania Zielona Karpaty = Czyste Karpaty” objęła swoimi działaniami 195 gmin. W Sanoku, dzięki gościnności władz tego Miasta, zorganizowaliśmy spotkanie już po raz czwarty. Czyste Karpaty to szansa dla regionu na rozwój gospodarczy oparty na zasobach przyrodniczych. Czyste Karpaty to więcej zadowolonych turystów i mieszkańców – mówi Monika Ochwat-Marcinkiewicz – koordynator projektu.

Podczas konferencji prowadzone były warsztaty przez pracowników Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przedstawiono przykłady dobrych praktyk w zakresie efektywnej gospodarki odpadami Programu Doradców Domowych realizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki.
- To kolejna konferencja z cyklu karpackich projektów, jakie pomagałem zorganizować. Była ona podsumowaniem dwuletniego dużego projektu w województwach karpackich: śląskim, małopolskim i podkarpackim. Cieszę się, że możemy pochwalić się programem  „Eko-Sanok”, który wyraźnie wyróżnia się na tle działań edukacyjnych karpackich gmin. Satysfakcjonującym jest fakt, że to właśnie w Sanoku rozmawia się na tematy istotnie dla najcenniejszego pod względem kulturowym i przyrodniczym obszaru naszego kraju jakim są Karpaty – mówi Piotr Kutiak –  pracownik Urzędu Miasta.

Uczestnicy konferencji pracując w grupach mieli możliwość mapowania wybranego problemu w gospodarce odpadami oraz analizowania korzyści płynących z prowadzenia konsultacji społecznych. Wnioski z konferencji zostaną przedstawione Ministerstwu Ochrony Środowiska. Warto także podkreślić udział Sanoka w konferencji podsumowującej projekt trzech karpackich województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego, jest nim niewątpliwie zaangażowanie samorządu w realizację proekologicznej polityki dla Zielonych Karpat.

UM Sanok


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.