Kradli przewody linii telekomunikacyjnej

Policjanci zawiadomieni przez Straż Ochrony Kolei zatrzymali pięć osób, które kradły przewody napowietrznej linii telekomunikacyjnej pomiędzy Komańczą a Łupkowem. Odzyskano skradzione przedmioty wartości 3200 zł. Sprawcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem.

W dniu 19 września przed północą dyżurny KPP Sanok został powiadomiony przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei w Zagórzu o przerwanej łączności telekomunikacyjnej na odcinku Komańcza – Łupków. W wyniku szybko podjętych działań ustalono, że kradzież miała miejsce w miejscowości Radoszyce, a sprawcami mogą być osoby poruszające się samochodem volkswagen transporter jadące w kierunku Zagórza. Policjanci natychmiast podjęli działania pościgowe za złodziejami i zatrzymali ich w miejscowości Tarnawa Dolna.

Wczoraj prowadzono czynności służbowe, które już po południu pozwoliły na przedstawienie zarzutów pięciu osobom zamieszkałym na terenie powiatu leskiego. Sprawcami kradzieży okazali się trzej mężczyźni w wieku 26, 36 i 71 lat oraz dwie kobiety w wieku 26 i 51 lat. W trakcie przesłuchania podejrzani przyznali się do popełnienia kradzieży przewodów również na terenie innych miejscowości powiatu sanockiego i leskiego, także w tych sprawach Policja będzie prowadzić czynności.

Za popełnienie czynu z art. 278 par. 1 kodeksu karnego grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KWP

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."