Tydzień z Kubusiem Puchatkiem

06-12-2010

SANOK. Samorządowe Przedszkole Nr 3 w Sanoku należące do Klubu Czytających Przedszkoli Fundacji ABC XXI wieku Cała Polska Czyta Dzieciom  zorganizowało Tydzień z Kubusiem Puchatkiem, ramach którego odbył się festiwal filmów z Kubusiem Puchatkiem na dużym ekranie.


Przez cały tydzień czytano dzieciom opowiadania ze Stumilowego Lasu. W każdej grupie został zorganizowany kącik Kubusia Puchatka z przyniesionych przez dzieci maskotek, bajek i rożnych gadżetów. W galerii prac plastycznych również pojawili się mieszkańcy Stumilowego Lasu. Dzieci wykazały się wiedzą na temat treści bajki A.A. Milne w specjalnie przygotowanym quizie. Wszystkim uczestnikom quizu nagrody wręczył sam Kubuś Puchatek. Rozdawał również cukierki i zachęcał do degustacji miodu.

W dniu urodzin Kubusia Puchatka (podsumowanie akcji) dzieciom głośno czytali  z podziałem na role zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Fizycznej Urzędu Miasta w Sanoku Irena Penar, Maria Bułdys, Katarzyna Pawlus, Stanisława Skwarcan,  z-ca dyrektora Przedszkola Nr 3 Janina Milczanowska, Michał Jadczyszyn i Bożena Pabian-Chmura. W przestawieniu urodzinowym wzięli udział wszyscy wychowankowie przedszkola oraz Kubuś Puchatek, który tańczył, śpiewał oraz zachęcał do gimnastykowania się. Ukochany bohater dzieci  bawił, wzruszał i rozśmieszał. Otrzymał w prezencie prawdziwy urodzinowy tort.

Przedszkole od lat zachęca Rodziców do głośnego czytania dzieciom zgodnie  z hasłem Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom  – „20  minut dziennie, codziennie”.


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.