Letni Puchar Bieszczadów w Skokach Narciarskich w Zagórzu odwołany

ZAGÓRZ. Po wczorajszej wizycie na skoczniach urzędników powiatowego inspektoratu nadzoru budowlanego w Sanoka,  dwie zagórskie skocznie zostały zamknięte.

W protokole pokontrolnym czytamy, że do 31 października 2010 roku konieczne jest wykonania takich robót jak między innymi:

(..) zlikwidowanie ostrych krawędzi torów najazdowych przez odpowiednie umocowanie ich do podłoża, przytwierdzenie niezamocowanych desek bariery ochronnej przy rozbiegu skoczni, jak również prawidłowe umocowanie nieprzytwierdzonych mat „sztucznej trawy” znajdujących się na rozbiegu skoczni (…)

Do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości oraz przedłożenia stosownej oceny technicznej wykonanych robót – obydwie skocznie zostają  wyłączone z użytku.

Przypomnijmy – zagórski kompleks skoczni został zamknięty zaraz po piątkowym wypadku 9-latka, zawodnika klubu z Ukrainy. Ranny chłopiec został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na Oddział Ratunkowy. Dzisiaj po krótkiej hospitalizacji opuścił już oddział  urazowy sanockiego szpitala.

W tej sytuacji planowany na sobotę 14 sierpnia Letni Puchar Bieszczadów w Skokach Narciarskich w Zagórzu został odwołany.

Źródło:UMiG Zagórz

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."