Nieczynna kotłownia przy ul. Poprzecznej

05-10-2010

W jednym ze swoich artykułów pan Sławomir Miklicz porusza także sprawę adaptacji starej kotłowni przy ulicy Poprzecznej na Centrum Edukacji Środowiskowej. Pragnąc zaspokoić Jego wiedzę informujemy, że projekt ten zostanie zrealizowany, a chwilowo jest zawieszony ze względu na jego specyfikę.

Budowa centrum jest bardzo droga, a koszty adaptacji budynku Miasto chce sfinansować ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013.

Zapewne Szanowny Oponent wie, że projekty te wymagają partnerstwa po obu stronach granicy, a bez tego nie ma możliwości ubiegania się o fundusze w ramach w/w programu. Przygotowania do złożenia projektu trwały od 2009 roku i niestety nie zostały sfinalizowane z powodu rezygnacji partnera projektu ze Lwowa, na dwa tygodnie przed jego złożeniem.

Czekając na kolejny nabór do Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013, będziemy aplikować o środki na ten cel.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.