Otwarcie nowo powstałego Zakładu Wodolecznictwa i Rehabilitacji

30-08-2010

RZESZÓW. Jutro (wtorek) o godz. 11.00 w Szpitalu Miejskim przy ul. Rycerskiej odbędzie się uroczyste otwarcie nowo powstałego Zakładu Wodolecznictwa i Rehabilitacji.


W nowym zakładzie świadczone będą usługi medyczne w zakresie hydroterapii, fizykoterapii i kinezyterapii. Do dyspozycji pacjentów przygotowane zostały m.in. wanny do kąpieli i masażu wodnego, bicze szkockie.
Leczyć się tu będą mogły osoby z przewlekłymi chorobami mięśni i stawów, chorobami układu nerwowego, zaburzeniami krążenia, a także po urazach i zabiegach ortopedycznych. Zakład zasilany jest w wodę mineralno-leczniczą z odwiertu zlokalizowanego na terenie szpitala, której właściwości chemiczne porównywalne są do wód czerpanych w celach leczniczych np. w Iwoniczu Zdroju i Horyńca Zdroju.

Ponadto zakład dostosowany jest do potrzeb pacjentów według standardów jakie obowiązują w wielu ośrodkach leczniczych w Polsce. Szpital ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie usług leczniczych. Nowy zakład wodolecznictwa i rehabilitacji utworzony został w podziemiach Szpitala Miejskiego.

Modernizacja pomieszczeń na potrzeby utworzenia zakładu, wykonanie specjalistycznych przyłączy, a także wyposażenie trwały rok czasu i kosztowały prawie 4 mln zł. Dla pacjentów udostępniono nową kaplicę szpitalną, której uroczyste poświęcenie odbędzie się również jutro.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.