Parlament Europejski potępił akt agresji w łódzkim biurze PiS

19-10-2010

Na wniosek przewodniczącego Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Michała Kamińskiego posłowie do PE potępili atak z bronią w ręku na łódzkich pracowników PiS, w wyniku którego zginęły dwie osoby.

Michał Kamiński zabrał na forum PE głos i wygłosił następujące oświadczenie:

„Przed kilkoma godzinami, w Polsce doszło do brutalnego ataku terrorystycznego na siedzibę mojej partii. W wyniku tego ataku zginęły dwie osoby, w tym jeden z pracowników naszego Parlamentu – pracowników, który pracował dla jednego z naszych posłów.
Mam nadzieję, że ten brutalny i niespotykany w historii mojego kraju akt politycznej agresji spotka się z potępieniem naszego Parlamentu i spotka się z bardzo wyraźnym potępieniem metod przemocy i zabijania przeciwników politycznych”.

W tym samym czasie, przed salą plenarną odbył się briefing prasowy z udziałem Prezydium Delegacji PiS w PE: Ryszarda Legutki i Tomasza Poręby oraz posła Janusza Wojciechowskiego. Posłowie wygłosili następujące oświadczenie:

„Jest to wydarzenie bez precedensu w polskiej polityce ostatnich 20 lat. Czuliśmy i nadal czujemy się zagrożeni. Nie było w Polsce innej partii, która byłaby tak gwałtownie atakowana z pogwałceniem reguł – pisanych i niepisanych – współżycia społecznego.
Granice tolerancji  dla chamstwa i agresji  obniżyły się do tego stopnia, że dochodzi do wydarzeń tak  szokujących jak dzisiaj w Łodzi. Przemysł nienawiści skierowany wobec PiS zebrał dziś śmiertelne żniwo”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.