Powakacyny bilans bezpieczeństwa na drogach

01-09-2010

PODKARPACIE. Mniej wypadków, więcej zatrzymanych nietrzeźwych kierowców – taki jest bilans dwóch wakacyjnych miesięcy. Policjanci podsumowali stan bezpieczeństwa na drogach Podkarpacia w czasie tegorocznych wakacji.


W porównaniu do ubiegłego roku zmniejszyła się liczba wypadków, jednakże nie zmniejszyła się liczba ofiar. Policjanci zatrzymali aż 1728 pijanych kierowców.

W lipcu i sierpniu 2010 r. na podkarpackich drogach doszło do 397 wypadków. Było ich więc o 6 % mniej niż przed rokiem. W tych zdarzeniach rannych zostało 561 osób. Śmierć na drodze straciło 40 osób, to tyle samo co w roku 2009.

Niestety statystyki drogowe wskazują, że sierpień na drogach nie należał do bezpiecznych. W 239 wypadkach zginęły 23 osoby, a 320 zostało rannych. Także i ostatni wakacyjny weekend był najtragiczniejszy od trzech lat. Życie na drogach województwa straciły 4 osoby.

Tylko w ciągu dwóch miesięcy policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 1728 nietrzeźwych kierowców. Liczba ta wzrosła o 66 w porównaniu do lipca i sierpnia 2009 r. Podsumowując, średnio każdego dnia policjanci zatrzymywali 28 pijanych kierujących. Niechlubny rekord padł w dniu 16 sierpnia. Podczas akcji „Trzeźwy poranek” zatrzymano 82 kierowców, którzy pili wcześniej alkohol.

Od 1 września trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonach szkół. Zwracają uwagę na przypadki wyprzedzania i omijania na przejściach dla pieszych. Nie mogą liczyć na pobłażliwość ci kierowcy, którzy jeżdżą niebezpiecznie – zbyt szybko albo pod wpływem alkoholu. Także dziś Policja włączyła się w kampanię edukacyjną pod nazwą „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”.

Źródło: KWP

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.