Razem można więcej. W Trepczy otwarto „Orlika”

28-10-2010

TREPCZA/GMINA SANOK. Ostatnia środa października (27 bm.) była szczególnym dniem w dziejach Trepczy. Tego dnia oficjalnie oddano do użytku boisko „Orlik”. Drugie w gminie Sanok.

Chociaż uroczyste otwarcie boiska odbyło się w środę, pierwsze testy miały miejsce niemal zaraz po wyjściu ekip budowlanych. Choćby w ciepły weekend, poprzedzający uroczystość, na boisku grali uczniowie. To z jednej strony najlepsi, najbardziej wymagający „testerzy”, z drugiej…
- Żal było nie dopuszczać dzieci do gotowego obiektu – mówi Mariusz Szmyd, wójt gminy Sanok.
- Boisko jest ogrodzone. Ma sztuczną, zwijaną murawę, szatnie, sanitariaty – cieszy się Leontyna Krowiak, dyrektor miejscowej Szkoły Podstawowej.

Wybudowanie nowiutkiego boiska kosztowało ok. 1,2 mln zł. Kwota ta została dofinansowana częściowo z budżetu województwa i Ministerstwa Sportu. W sumie kwota dofinansowania wyniosła 666 tys. zł. Resztę wyłożył budżet gminny.
– To był dobry rok dla szkoły w Trepczy – przyznaje radny gminny Tomasz Lewicki. - Szkoła została ocieplona, wymieniono okna, zostało założone nowoczesne centralne ogrzewanie.
To wszystko pozwoli na obniżenie kosztów grzania – cieszy się dyrektor Krowiak.

W Trepczy zakończono też budowę Wiejskiego Domu Kultury, a we wrześniu oddano do użytku bibliotekę. Nie zapomniano także o remontach dróg. Na to wydatkowano z budżetu 100 tys. zł.
– Mniej więcej tyle, ile co roku – zaznacza T. Lewicki. Dodaje, że rozwój wsi możliwy jest dzięki dobrej współpracy mieszkańców, a także współdziałaniem radnych, sołtys wsi i wójta.
Razem można przecież dużo zrobić – argumentuje radny Lewicki.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.