Roztańczony weekend w Sanoku

13-12-2010

SANOK. W dniach 10-11.12.2010 w Sanockim Domu Kultury odbyły się drugie Warsztaty taneczne zorganizowane w ramach realizowanego przez Miasto Sanok projektu „Roztańczone pogranicze”,

dofinansowanego z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska Republika Słowacka 2007 – 2013.

W warsztatach wzięła udział 40 – osobowa grupa ze słowackich Medzilaborzec, jak również 20 osobowa grupa uczestników z Sanoka.

W pierwszym dniu warsztatów młodzież wysłuchała wykładów dotyczących tańca współczesnego oraz obrzędów dorocznych w kulturze ludowej. Oprócz wykładów uczestnicy wzięli także udział w zajęciach tanecznych z zakresu tańca towarzyskiego, współczesnego, ludowego.

Drugi dzień warsztatów wypełniły tańce latynoamerykańskie, pogórzańskie i podkarpackie, jak również techniki tańca jazzowego.

W sumie młodzież uczestniczyła w 12 godzinach warsztatów tanecznych, które prowadzili znani w całej Polsce wykładowcy i instruktorzy, pracujący na co dzień w Sanockim Domu Kultury, m.in. Wiesława Skorek, Jan Podkul oraz Mariola Węgrzyn – Myćka.

Warsztaty taneczne to jeden z etapów projektu, dzięki któremu przy SDK-u powstanie sala tańca.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.