SANOK Z PUCHAREM POLSKI!

KH SANOK. 29 grudnia przejdzie do historii sanockiego hokeja. Drużyna Ciarko KH Sanok zdobywa Puchar Polski, pokonując w finale Aksam Unię Oświęcim 6 do 5.

Spotkanie dla sanoczan ułożyło się idealnie. Już po 11 minutach zespół z Sanoka wygrywał 3:0. W końcówce 1 tercji, gdy gospodarze grali w podwójnej przewadze Aksam Unia zdobyła pierwszą bramkę i tak tercja kończy się zwycięstwem Sanoka 3:1.

Drugą tercję z większym animuszem rozpoczynają oświęcimianie. Kolejne 3 strzelone bramki dają im prowadzenie w meczu. Radość  biało-niebieskich trwa jednak niepełna dwie minuty, po strzale Krzysztofa Zapały na tablicy znów widnieje wynik remisowy. Na 4 minuty przed końcem drugiej odsłony, grając w osłabieniu, Maciej Mermer pięknym strzałem pod poprzeczkę ponownie wyprowadza sanoczan na prowadzenie.

Trzecia tercja nie obfituje w bramki jak poprzednie, emocji jednak nie brakuje. Wyrównanie pada w 54 minucie a autorem bramki jest Patrik Flasar.  W końcówce meczu, na ławkę kar wędruje Krystian Dziubiński, na szczęście dla Ciarko KH, Unii nie udaje się zdobyć kolejnej bramki.

W dogrywce podczas jednego ze starć przy bandzie, kask z głowy spada Robertowi Krajci. Zawodnik Aksam Unii kontynuuję grę i sędzia jest zmuszony odesłać go na 2 minuty kary.  Sanoczanie grając 4 na 3, bombardują bramkę Krzysztofa Zborowskiego. Gola na wagę zwycięstwa w 3 minucie dogrywki strzela w końcu Martin Vozdecky i sanoczanie odnoszą największy sukces w historii klubu, zdobywając Puchar Polski w sezonie 2010/2011!

52 lata sanocki hokej czekał na ten sukces. Dziś zwycięstwo smakuje wyśmienicie!

AKSAM UNIA OŚWIĘCIM – CIARKO KH SANOK 5:6 d (1:3, 3:2, 1:0, 0:1)
0:1 Zoltan Kubat 6`
0:2 Martin Ivicic 7`
0:3 Krystian Dziubiński 11`
1:3 Marcin Jaros 18`
2:3 Paweł Dronia 28`
3:3 Wojciech Wojtarowicz 30`
4:3 Marcin Jaros 33`