SLU: Faher liderem

SANOK. Koniec I rundy zbliża się wielkimi krokami. Za nami już siódma kolejka SLU, wbrew przewidywaniom ciekawa i bardzo wyrównana. Najlepiej świadczy o tym pierwszy mecz AZSu PWSZ Sanok z Extreme Team.

Zacięta rywalizacja trwała niemal przez cały mecz. Niestety wiele strzałów z obu stron mijało się z celem, a po pierwszej połowie w sumie trzy znalazły drogę do siatki, 2:1 dla AZS. Kolejne piętnaście minut jeszcze bardziej zaostrzyło zmagania. Na ławce kar wylądował Bartłomiej Pietrzycki z Extreme, co jak wiatr w żagle wykorzystywali zawodnicy AZSu. Spotkanie przedstawiało się niezwykle ciekawie, a rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne, po których wygrał AZS PWSZ Sanok.

AZS PWSZ SANOK – EXTREME TEAM 5 – 4 (2:1, 2:3)

(18:39) Pietrzycki Bartłomiej #9 – 2 minuty

Na styku zakończył się również mecz Iwoniczanki z PB Budka. Trzy szybkie gole w pierwszej połowie dla „budowlanych” zdawały się ustalać wynik, który po pierwszej połowie przedstawiał się 4:1 dla Budki. Zwłaszcza zważając na duża ilość nieudanych kontrataków i niewykorzystanych sytuacji. Jednak Iwoniczanka nie dała wyrwać sobie cennych punktów i w drugiej połowie przechyliła szalę na swoją korzyść wygrywając minimalnie, 6-5.

(14:25) Buczkowicz Bartłomiej #24 – 2 minuty

Nieoczekiwanie, bardzo dobrze w meczu z liderem tabeli InterQ wypadł El-Bud. Mecz był spokojniejszy niż dwa poprzednie, mimo to bramki wpadały stosunkowo często, a w pierwszej połowie egzekutorem był właśnie EL-Bud. Pomogła w tym kara zawodnika InterQ. Sędzia podyktował również rzut karny dla El-Budu, ale bramka nie padła. Do piętnastej minuty El-Bud wygrywał 4-1, że zdawało by się, zdecydowanym faworytem. Druga połowa przyniosła jednak odmienne szczęście. Mecz był bardzo zażarty, a InterQ solidnie wzięło się do pracy. Wbijając przeciwnikowi 4 bramki jedna po drugiej wydarli 3 punkty, których utrata kosztowała by ich spadek w tabeli na 2 miejsce. Wynik spotkania 5-4 dla InterQ.

(15:55) Polański Marek #86 – 2 minuty

Dwa kolejne mecze nie przyniosły już żadnych niespodzianek, i zdecydowanie wygrali w nich faworyci. Najpierw Esanok.pl, mimo zremisowanej pierwszej połowy, wysoko pokonało graczy z Przemyśla. W meczu sporo zamieszania pod obydwoma bramkami, jednak sanoczanie nie dali złudzeń co do tego, kto rządzi na parkiecie i pewnie wygrali 9:4.

ESANOK.PL – PWSW PRZEMYŚL 9 – 4 (2:3, 7:1)

(23:45) Rocki Krzysiek (B) – 2 minuty

Najmniej komentarza potrzebuje natomiast mecz Fahera Atomatyka z Wulkanexem. Wynik 17-2 dla Automatyki najlepiej oddaje przebieg spotkania. Wulkanex cały czas w defensywie przed ostrym atakiem przeciwników, jednak to zdecydowanie nie był ich dzień. Takiej kanonady i ilości strzelonych z jednej strony goli w tej rundzie jeszcze nie było, i wątpliwe żeby przez następne 2 kolejki taki ewenement się powtórzył. Czas pokaże.

Obrońca tytułu Faher Automatyka po efektownym zwycięstwie wskakuje na fotel lidera

FAHER AUTOMATYKA – WULKANEX 17 – 2 (7:0, 10:2)
(0:30) 1 – 0 Ambicki Michał #21 – Mołoń Jakub #7
(0:52) 2 – 0 Ambicki Maciej #99 – Mołoń Jakub #7
(4:44) 3 – 0 Leś Michał #15 – Vogel Bartosz #9
(6:30) 4 – 0 Biały Marcin #13
(8:55) 5 – 0 Ambicki Maciej #99 – Ambicki Michał #21
(14:00) 6 – 0 Ambicki Michał #21 – Ambicki Maciej #99
(14:59) 7 – 0 Mołoń Jakub #7 – Ambicki Michał #21