Śmierć książki? Spotkanie z Łukaszem Gołębiewskim

10-06-2010

SANOK.  11 czerwca o godz. 15.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na spotkanie z Łukaszem Gołębiewskim, który w wykładzie „E-booki – przyszłość bibliotek czy zagrożenie dla książki drukowanej” opowie o kondycji współczesnej książki drukowanej i o kondycji bibliotek we współczesnym świecie, a także o nowych środkach przekazu, jakimi są e-booki oraz o narzędziach służących do ich odbioru.


Łukasz Gołębiewski jest dziennikarzem, poetą, prozaikiem, krytykiem i wydawcą. W 2008 r. wydarzeniem medialnym była jego książka poświęcona kulturze cyfrowej „Śmierć książki. No future book”, zawarte w niej idee autor kontynuował w wydanej w 2009 r. „Szerokopasmowej kulturze”.

Był dziennikarzem dzienników „Życie codzienne” i „Rzeczpospolita”. Od 1998 r. jest wydawcą miesięcznika „Magazyn Literacki Książki”. Od 2000 r. wydaje dwutygodnik „Biblioteka Analiz”. Autor licznych raportów o polskim rynku wydawniczo-księgarskim, m.in. publikowanych na łamach „Rzeczpospolitej” rankingów największych polskich wydawnictw oraz wielu książek poświęconych analizom rynku, w tym od 1998 r. corocznej monografii „Rynek książki w Polsce”, przetłumaczonej na j. niemiecki i angielski.

W 2005 r. opublikował wspólnie z Piotrem Kitrasiewiczem książkę „Rynek książki w Polsce 1944-1989”. Jest prezesem zarządu spółki Biblioteka Analiz Sp. z o.o. Wielokrotnie nagradzany za działalność publicystyczną.
Wykład organizowany w ramach projektu „Co czytać? – wieczory z literaturą współczesną”, realizowanego przez MBP w Sanoku. Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.