Straż Graniczna uniemożliwiła szmugiel samochodów wartych ponad 700 tys. zł

28-09-2010

Systemowe działania funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zmierzające do kontroli legalności pochodzenia odprawianych w przejściach granicznych pojazdów dały spektakularny sukces – w ciągu ostatnich dwóch dni, w Krościenku i Medyce zatrzymano 4 kradzione samochody warte ponad 700 tysięcy złotych w tym limuzynę BMW 730d wartą 430 tysięcy złotych.


Zatrzymany wczoraj w Medyce ekskluzywny samochód marki BMW 730d z 2010 roku, usiłował przeszmuglować na Ukrainę przez przejście drogowe w Medyce 46-letni obywatel Niemiec. Jak się okazało limuzyna została przywłaszczona, a następnie niemiecki kurier miał ją przeszmuglować na Ukrainę.

Natomiast, w ubiegłą sobotę (25 września), w ciągu zaledwie jednego dnia funkcjonariusze z przejścia granicznego w Krościenku przechwycili aż 2 trefne pojazdy. Kurierzy z Ukrainy usiłowali przerzucić na wschód BMW X5( szacunkowa wartość 220 tys. zł.) i Mercedesa Sprintera 49 tys. zł) Oba samochody figurowały w bazach danych jako kradzione, BMW X5 -w Czechach, a Mercedes w Niemczech. Natomiast, w niedzielę 51-letni obywatel Niemiec Alexander G. usiłował wyjechać z Polski na Ukrainę samochodem marki Renault  Traffic poszukiwanym w całej Europie.

Zgodnie z właściwością zatrzymane samochody przekazano policji.

Od początku tego roku, w przejściach granicznych Bieszczadzkiego Oddziału SG, zatrzymano łącznie 110 pojazdów, w stosunku do których zaistniało uzasadnione podejrzenie, że pochodzą z przestępstwa. Wartość ich oszacowano na kwotę ponad 6 milionów zł.

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.