Studentki z Kamieńca w Sanoku

SANOK. W dniu 28 września Burmistrz Miasta Sanoka gościł grupę studentek z Kamieńca Podolskiego, które w Sanoku przebywają od 26 września. Celem ich pobytu w Sanoku są praktyki odbywane w ramach studiów, połączone z hospitacjami lekcji w Szkole Podstawowej nr 2 w Sanoku.

Co roku do Sanoka na specjalne zaproszenie ze szkół przyjeżdża grupa młodzieży z Ukrainy. Studentki, które odwiedziły nasze miasto, na co dzień uczą się języka polskiego i angielskiego na Uniwersytecie w Kamieńcu Podolskim. Ich pobyt potrwa do 2 października. Podczas wizyty w Urzędzie Miasta Burmistrz Wojciech Blecharczyk opowiadał o zmianach w mieście, o pozyskiwaniu funduszy unijnych na rozwój Sanoka. Mówił również o tym, jakie plany na przyszłość ma miasto. Podkreślał jak ważna jest współpraca i przyjaźń polsko – ukraińska.

Studentki z Ukrainy oprócz wizyt na lekcjach, zwiedzają Sanok. W najbliższych dniach zobaczą Park w Sanoku, Zamek, place zieleni oraz Skansen, a w piątek (1 października) obiecały gorący doping dla drużyny CIARKO KH SANOK podczas meczu hokejowego, gdzie przy okazji będą mogły zobaczyć obiekt sportowy – ARENĘ SANOK.

Studentki opowiadały o swoich studiach, różnicach w nauczaniu, o zainteresowaniach. Były pod wrażeniem Sanoka i wraz z prof. Wiktorią Liczkiewicz serdecznie dziękowały za ciepłe przyjęcie oraz za możliwość zwiedzania miasta.

UM Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."